radzimy sobie formule co to znaczy

Co to jest Radzimy sobie w formule SP ZOZ. Co znaczy: sobie w formule SP ZOZ W opinii Tomasza.

Czy przydatne?

Radzimy sobie w formule SP ZOZ definicja

Co znaczy:

Tomasz Czyżewski, dyrektor szpitala w RadecznicyRadzimy sobie w formule SP ZOZ

W opinii Tomasza Czyżewskiego, dyrektora Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy (woj. lubelskie), przekształcenie tej placówki w spółkę nie przyniosłoby korzyści, bo jednostka ta nie ma jakichkolwiek problemów finansowych.
- Nie ma planów na przekształcenie naszej placówki w spółkę. Nie były prowadzone jakiekolwiek rozmowy na temat z naszym organem założycielskim. Uważam, ze zmiana formy prawnej z SP ZOZ na spółkę nie byłaby korzystna. Radzimy sobie w obecnym kształcie prawnym. Raczej nie będziemy mieć utraty na koniec roku, nie mamy także jakichkolwiek zobowiązań. Jedyne co nas martwi, to 2 mln zł niezapłaconych nadwykonań. Myślę, iż przy obecnym sposobie finansowania ze strony NFZ nie widzę szans na dobre funkcjonowanie w formie firmy. Szpital nie może wybierać, kogo leczyć, trzeba pomóc każdemu, a nie tylko w takich sytuacjach, które są dobrze wyceniane poprzez płatnika – ocenia Tomasz Czyżewski.


- Myślę, iż chcąc się przekształcić, napotkalibyśmy opór ze strony załogi. Teraz dobrze dogadujemy się ze związkami zawodowymi dzięki bardzo dobrej współpracy dyrekcji z załogą. Aktualnie pracownicy mają pewne przywileje, z których musieliby zrezygnować w firmie. Wypracowaliśmy efektywny mechanizm premiowania naszych pracowników. Jeżeli są dodatkowe środki, to premie są wypłacane, jeżeli ich nie ma, to załoga premii nie otrzymuje. Pracownicy się na to godzą, ponieważ wiedzą, ze jesteśmy wobec nich uczciwi. Szpital dlatego ma szansę na zbilansowanie się - dodaje dyrektor szpitala w Radecznicy.R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Radzimy sobie w formule SP ZOZ znaczenie w Leczenie R .