radzyń podlaski co to znaczy

Co to jest Radzyń Podlaski: informatyzacja szpitala. Co znaczy: szpitala Szpital w Radzyniu.

Czy przydatne?

Radzyń Podlaski: informatyzacja szpitala definicja

Co znaczy:

Philips dostarczy sprzętRadzyń Podlaski: informatyzacja szpitala

Szpital w Radzyniu Podlaskim zrealizował z sukcesem unijny projekt informatyzacji szpitala o wartości 2,2 mln zł. Do szpitala trafił między innymi aparat RTG a cała placówka została zinformatyzowana. Przewarzająca część sprzętu dostarczyła spółka Philips i Fuji Video i Barco.
Projekt był wykonywany od kwietnia 2009 roku. Wartość dofinansowania przedsięwzięcia z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosiła 1,8 mln zł. W ramach projektu, Philips wyposażył szpital między innymi w aparat RTG ogólnodiagnostyczny typu Bucky Diagnost CS z zawieszeniem sufitowym, z kolimacją automatyczną i automatycznym rozpoznaniem rozmiaru kasety. Pracownia diagnostyczna zastała również zaopatrzona w mechanizm radiografii cyfrowej pośredniej spółki Fuji Video i w kasetę do wykonania zdjęć kości długich i całego kręgosłupa. Szpital umieścił aparat RTG wspólnie z systemem cyfrowej radiografii pośredniej w dziale diagnostyki radiologicznej. Przedtem wykonano niezbędne prace instalacyjne i adaptacyjne w pomieszczeniach.

Prócz dwóch głownych przedmiotów w skład mechanizmu radiografii pośredniej wchodzą: czytnik płyt obrazowych Capsula XLII, zbiór kaset i płyt obrazowych, stacja metoda, stacja przeglądowa - wszystkie marki Fuji Video. Ponadto również stacja lekarska z monitorami radiologicznymi Barco i monitor radiologiczny Barco dedykowany do długich kości z komputerem.

W ramach projektu zakupiono także aparat echokardiograficzny HD11XE marki Philips który został uruchomiony w pracowni na oddziale chorób wewnętrznych i kardiologii.

Na tym etapie informatyzacji SP ZOZ-u zakupiono kompleksowy mechanizm informatyczny, w tym między innymi moduły oprogramowania: do obsługi mechanizmu ruch chorych w szpitalu i poradniach – „CliniNet”, apteki – „CliniPharm”, apteczek oddziałowych – „CliniNet”, mechanizm teleradiologiczny – „TeleRAAD”, cyfrowa diagnostyka obrazowa – „NetRAAD”, laboratorium – „LAB 3000”, „ mechanizm FK” dla części administracyjnej, „infokiosk’, „kiosk wewnętrzny”, „Infobox”. ; mechanizm został zainstalowany, uruchomiony i wdrożony do użytkowania. W rezultacie zmodernizowano całą sieć komputerową ( między innymi położono kable i światłowody, zainstalowano gniazda, zainstalowano urządzenia aktywne), zakupiono i zainstalowano zbiór serwerów, konsolę zarządzającą, macierz, bazy danych i urządzenia i akcesoria towarzyszące, a również sprzęt komputerowy (terminale graficzne, stacje robocze, monitory LCD, drukarki ( między innymi sieciowe, drukarka etykiet Zebra, czytniki kodów kreskowych).

SP ZOZ Szpital im. Feliksa Skubiszewskiego w Radzyniu Podlaskim prowadzi 16 oddziałów dla pacjentów hospitalizowanych, a również 20 ambulatoryjnych poradni spracjalistycznych.Czym jest Radzyń Podlaski znaczenie w Leczenie R .