rawa przekształcenie szpitala co to znaczy

Co to jest Rawa Maz. przekształcenie szpitala w spółkę. Co znaczy: przekształcenie szpitala w.

Czy przydatne?

Rawa Maz. przekształcenie szpitala w spółkę definicja

Co znaczy:

Nowa forma funkcjonowania placówkiRawa Maz. przekształcenie szpitala w spółkę

Szpital powiatowy w Rawie Mazowieckiej zostanie przekształcony w spółkę. Samorząd podjął już uchwałę intencyjną w tej sprawie. Na rozpoczęcie procesu przekształcenia samorząd czeka do 1 lipca 2011 roku, a więc wejścia w życie Ustawy o działalności leczniczej.
- To jaką część długów przejmie samorząd jest jeszcze kwestią do określenia – mówi Marian Krzyczkowski, wicestarosta rawski. – Być może będzie to więcej niż poziomy zakładane w ustawie. Nowa ustawa zakłada, iż samorząd może pozostawić zadłużenie w wysokości nie przekraczającej 50 proc. przychodów szpitala w firmie.Zamierzamy starać się również o środki z programu rządowego na pokrycie pożyczek, które samorząd udzielił szpitalowi. Mamy nadzieję na uzyskanie z programu rządowego 6,5 mln zł.


Samorząd pożyczył szpitalowi łącznie ok. 3 mln zł. Kredyty i pożyczki placówki wynoszą ok. 8 mln zł. Placówka nie ma zobowiązań publiczno-prawnych, a całość zobowiązań wynosi 16,5 mln zł. Firma przejmie działalność medyczną szpitala od początku 2012 roku.


Rawski szpital prowadzi oddziały i poradnie w dziedzinie następujących specjalizacji: anestezjologia i intensywna leczenie, dolegliwości wewnętrzne, dolegliwości zakaźne, dermatologia, diagnostyka, ginekologia i położnictwo, immunologia i genetyka, medycyna ogólna, rodzinna, medycyna pracy, medycyna ratunkowa, neurologia, okulistyka, onkologia, ortopedia, otolaryngologia, pediatria, psychiatria, psychologia, radiologia, rehabilitacja, reumatologia, stomatologia i urologia. Kontrakt szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2011 roku wynosi 18,88 mln zł, w tym na leczenie szpitalne jest przeznaczone – 13,5 mln zł. Umowa na ratownictwo medyczne ma wartość 4,57 mln zł.


Czym jest Rawa Maz. przekształcenie znaczenie w Leczenie R .