rawa mazowiecka co to znaczy

Co to jest Rawa Mazowiecka: Przekształcenie u notariusza. Co znaczy: Przekształcenie u notariusza.

Czy przydatne?

Rawa Mazowiecka: Przekształcenie u notariusza definicja

Co znaczy:

Projekty rozporządzeń do UstawyRawa Mazowiecka: Przekształcenie u notariusza

Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej podejmie decyzje o przekształceniu miejscowego szpitala w spółkę kapitałową po opublikowaniu rozporządzeń Ministra Zdrowia określających ramowy akt notarialny przekształcenia i lista dokumentów niezbędnych do załączenia.
- Jeżeli przed wyborami stosowne rozporządzenia nie zostaną opublikowane, to później może już nie być do tego stosownych okoliczności – mówi Marian Krzyczkowski, wicestarosta rawski.


Projekty aktów wykonawczych w dziedzinie zmiany formuły prawnej funkcjonowania szpitali dopuszczają przekształcenie w spółkę z wniesieniem majątku albo bez wniesienia majątku. Ramowy akt przekształcenia stanowi wzór aktu notarialnego. Do zawarcia aktu notarialnego jest uprawniony zarząd samorządu. Uchwała radnych będzie potrzeba do decyzji o wyposażeniu firmy w dorobek albo o jego dzierżawie.


Ustawa o działalności leczniczej ustala, iż samorząd będący jednostką prowadzącą szpital może pozostawić w tworzonej firmie do 50 procent wartości jej rocznych przychodów. Przedtem starostwo rawskie rozważało sposobność przejęcia zobowiązań o większej wartości niż poziom min. zdefiniowany ustawą. Starostwo liczy również na ok. 3 mln zł rządowego wsparcia przy przekształceniu na pokrycie pożyczek udzielonych szpitalowi poprzez samorząd.


Rawski szpital prowadzi oddziały i poradnie w dziedzinie następujących specjalizacji: anestezjologia i intensywna leczenie, dolegliwości wewnętrzne, dolegliwości zakaźne, dermatologia, diagnostyka, ginekologia i położnictwo, immunologia i genetyka, medycyna ogólna, rodzinna, medycyna pracy, medycyna ratunkowa, neurologia, okulistyka, onkologia, ortopedia, otolaryngologia, pediatria, psychiatria, psychologia, radiologia, rehabilitacja, reumatologia, stomatologia i urologia. Kontrakt szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2011 roku wynosi ok. 19 mln zł, w tym na leczenie szpitalne jest przeznaczone – ok. 13 mln zł. Umowa na ratownictwo medyczne ma wartość 4,57 mln zł. Zobowiązania placówki mają wartość ok. 16 mln zł.


Czym jest Rawa Mazowiecka znaczenie w Leczenie R .