rawa mazowiecka szpital dalej co to znaczy

Co to jest Rawa Mazowiecka: szpital dalej publiczny. Co znaczy: dalej publiczny Samorząd powiatowy.

Czy przydatne?

Rawa Mazowiecka: szpital dalej publiczny definicja

Co znaczy:

Bez wyboru dzierżawcy placówkiRawa Mazowiecka: szpital dalej publiczny

Samorząd powiatowy w Rawie Mazowieckiej zakończył przetarg na dzierżawę szpitala bez wyboru oferenta, uznając iż zabezpieczenia finansowe przedstawione poprzez NZOZ Gadent są niewystarczające. Wpływ na decyzję mogło mieć także orzeczenie NSA w kwestii szpitala w Blachowni.
Szpital w Rawie Mazowieckiej na razie pozostałe SP ZOZ-emAutor: Shutterstock- Chcieliśmy, by potencjalny partner przedstawił nam źródła finansowania, lecz to co zostało nam zaprezentowane uznaliśmy za niewystarczające, dlatego wedle treścią uchwały porady powiaty umożliwiającej zakończenie postępowania bez wyboru oferenta, komisja wnioskowała o taką właśnie decyzję – mówi Marian Krzyczkowski, wicestarosta powiatu Rawa Mazowiecka

Ofertę na dzierżawę placówki złożyły NZOZ Gadent i Ekipa Nowy Szpital, z tym, iż ta ostatnia nie była rozpatrywana na skutek braku wpłaty wadium. Samorząd rozmawiał jedynie z NZOZ Gadent. Firma deklarowała przeprowadzenie inwestycji wycenianych na 70 mln zł w placówce.

W styczniu 2011 roku Naczelny Sąd Administracyjny zakwestionował sposobność przekazywania świadczeń medycznych będących w gestii publicznych placówek medycznych prowadzonych poprzez samorząd podmiotom prywatnym. NSA odniósł się do dzierżawy szpitala w Blachowni, co mogło wzbudzić obawy innych samorządów, iż w przypadku podjęcia podobnych decyzji i ich zaskarżenia orzeczenia w konkretnych kwestiach będą podobne.

Samorząd w Rawie Mazowieckiej rozważy, czy procedurę poszukiwania partnera dla szpitala zaczynać od początku, czy także stworzyć spółkę samorządową. Nowe możliwości daje projekt Ustawy o lecznictwie, który znosi wymóg przejmowania poprzez samorządy zadłużenia placówek medycznych w zależności od ich wysokości w stosunku do przychodów.


Czym jest Rawa Mazowiecka: szpital znaczenie w Leczenie R .