rehabilitacja chemioterapia co to znaczy

Co to jest Rehabilitacja i chemioterapia w odnowionym budynku. Co znaczy: w odnowionym budynku.

Czy przydatne?

Rehabilitacja i chemioterapia w odnowionym budynku definicja

Co znaczy:

Projekt rewitalizacji budynkuRehabilitacja i chemioterapia w odnowionym budynku

Szpital Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie zamierza zaadaptować budynek mieszkalno-gospodarczy na potrzeby medyczne. Prace o wartości ok. 2,5 mln zł mają rozpocząć się w IV kwartale 2011 roku. W budynku będzie mieścić się rehabilitacja i stanowiska do chemioterapii dziennej.
Projekt uzyskał dofinansowanie unijne w wysokości 70 procent jego wartości. Pozostała część środków pochodzi z funduszy własnych placówki i wsparcia samorządu wojewódzkiego. Zakończenie inwestycji jest planowane w połowie 2013 roku.


- Podpisaliśmy umowę o wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego w dziedzinie rewitalizacji – mówi Krzysztof Aramowicz, z-ca dyrektora do spraw technicznych placówki.


W zaadaptowanym budynku znajdą się sala zabiegowa do krioterapii i akwawibron, pracownie spirometrii i pletyzmografii, a również 3-4 stanowiska do chemioterapii jednego dnia.


- Aktualnie chemioterapia dla pacjentów, którzy czują się na tyle dobrze, iż nie muszą pozostawać w szpitalu dzieje się w ramach oddziału, lecz jest bardzo ciasno, stąd konieczność poprawienia warunków leczenia – mówi Krzysztof Aramowicz.


Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia wynosi 12,5 mln zł, w tym na leczenie szpitalne przeznaczono 17 mln zł. Umową o największej wartości jest hospitalizacja w przypadku dolegliwości płuc – 11 mln zł. Chemioterapia ma wartość powyżej 5 mln zł. Placówka prowadzi również chemioterapię niestandardową. Świadczenia z zakresu rehabilitacji leczniczej zostały wycenione na 1,29 mln zł, w tym 992 tys. zł stanowi rehabilitacja pulmonologiczna.


Czym jest Rehabilitacja i chemioterapia znaczenie w Leczenie R .