szpitalowi pomogła co to znaczy

Co to jest Restrukturyzacja pomogła szpitalowi. Co znaczy: Restrukturyzacja pomogła szpitalowi Jak.

Czy przydatne?

Restrukturyzacja pomogła szpitalowi definicja

Co znaczy:

Iwona Wesołowska, Centrum Pulmonologii w BydgoszczyRestrukturyzacja pomogła szpitalowi

Jak informuje Iwona Wesołowska, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, nie ma planów dotyczących przekształcenia tej placówki w spółkę.
- Jeżeli chodzi o Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, to planów na ewentualne przekształcenie w spółkę nie ma. Nasza placówka jest w dobrej sytuacji finansowej, z roku na rok się bilansujemy i nie mamy zobowiązań wymagalnych. To pokazuje, iż potrafimy efektywnie zarządzać szpitalem w obecnej formule – informuje Iwona Wesołowska.


W latach 200-2002 w jednostce przeprowadzono działania restrukturyzacyjne. - Były grupowe zwolnienia i reorganizacja oddziałów polegająca na lepszym sprofilowaniu poszczególnych komórek. Wprowadzono większą dyscyplinę i bardziej szczegółowe planowanie kosztów. Działania te pomogły poprawić sytuację finansową szpitala - wyjaśnia z-ca dyrektora Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy.


- Co prawda, w razie firmy istnieje sposobność świadczenia usług komercyjnych, lecz pulmonologia nie jest dochodowa. Oprócz tego na obszarze, na którym działamy pacjenci raczej będą skłonni poczekać i skorzystać z usług bezpłatnie niż zapłacić i dostać usługę szybciej – dodaje Iwona Wesołowska.


Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy udziela świadczeń zdrowotnych w dziedzinie: opieki stacjonarnej i ambulatoryjnej, diagnostyki realizowanej poprzez zakłady i pracownie diagnostyczne i rehabilitacji ogólnoustrojowej i oddechowej. Prócz działalności ściśle diagnostycznej i leczniczej, Centrum Pulmonologii prowadzi także szeroką profilaktykę zdrowotną i promocję zdrowia w ramach licznych programów we współpracy między innymi z Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.
E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymi dyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Restrukturyzacja pomogła znaczenie w Leczenie R .