restrukturyzacja przed zmianą co to znaczy

Co to jest Restrukturyzacja przed zmianą formuły. Co znaczy: Restrukturyzacja przed zmianą formuły.

Czy przydatne?

Restrukturyzacja przed zmianą formuły definicja

Co znaczy:

Stanisław Bielski, dyr. szpitala w Wysokiem Maz.Restrukturyzacja przed zmianą formuły

Szpital w Wysokiem Mazowieckiem zamierza przed ewentualnym przekształceniem przejść mechanizm restrukturyzacji organizacyjnej. Potrwa to jednak 2 lata. Placówka nie notuje długów, utrata bilansowa na koniec 2011 roku nie przekroczy wartości amortyzacji.
Szpital potrzebuje ok. 3 tys. m kw. powierzchni, by spełniać standardy wymagane do świadczenia usług medycznych w takim zakresie, w jakim są aktualnie udzielane. W przeciwnym razie za kilka lat może nie uzyskać finansowania. Nie zostanie ograniczona działalność bloku operacyjnego, szpitalnego oddziału ratunkowego i oddziału intensywnej terapii. Tutaj możliwa jest rozbudowa. Jest jednak planowane połączenie oddziałów chirurgii i ortopedii. Usługi oddziału pulmonologii przejmie w 90 procent oddział wewnętrzny. Prace może stracić ok. 20 pielęgniarek, aczkolwiek dyrekcja zamierza starać się, by były to naturalne odejścia na emeryturę albo świadczenia przedemerytalne.


- Po zmianach rozsądne może być przekształcenie szpitala w spółkę, które jednak powinno stanowić naturalne przeprofilowanie dające lepsze możliwości rozwoju, a nie być lekarstwem na restrukturyzację – mówi Stanisław Bielski, dyrektor szpitala. – Po zmianach przy tym samym kontrakcie placówka będzie się bilansować.


utrata w 2011 roku wynika z głównej mierze z wykonywania ponadlimitowych zabiegów z zakresu endoprotezoplastyki. Placówka przekroczyła kontrakt o 100 procent To wywołało wydatki, aczkolwiek równocześnie pacjenci nie musieli czekać w kolejce na operację. Przy przyznaniu kontraktu na obecnym poziomie czas oczekiwania wynosi 3-4 miesiące.


Szpital leczy rocznie ok. 10 tys osób. Prowadzi placówki w Wysokiem Mazowieckiem i Ciechanowcu, która to posiada oddział opiekuńczo-leczniczy i zakład pielegnacyjno-opiekuńczy. Jego kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2011 roku wynosi 27 mln zł. Na leczenie szpitalne jest przeznaczone 22,7 mln zł. Umowy na świadczenia w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu mają wartość 5,2 mln zł. Świadczenia z chirurgii ogólnej – 4 mln zł, leczenie chorób wewnętrznych – 4,55 mln zł. Świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze mają wartość 1,8 mln zł.R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!


Czym jest Restrukturyzacja przed zmianą znaczenie w Leczenie R .