richter mostostal prace co to znaczy

Co to jest Richter Med i Mostostal: prace za 181 mln zł. Co znaczy: Mostostal: prace za 181 mln zł.

Czy przydatne?

Richter Med i Mostostal: prace za 181 mln zł definicja

Co znaczy:

Rozbudowa Centrum Onkologii w LublinieRichter Med i Mostostal: prace za 181 mln zł

Konsorcjum spółek Mostostal Warszawa i Richter Med zaprojektuje i wybuduje i wyposaży Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej za 181,54 mln zł. Prace obejmą rozbudowę i modernizację. Mają zakończyć się w 2012 roku.
Oferty złożyły także konsorcjum Ekipa 3J wspólnie z spółką Tehand z ceną 183,8 mln zł i Strabag z ceną 187,6 mln zł. Richter Med: zajmie się dostawą i montażem podstawowego wyposażenia szpitalnego i biurowego.

W 2011 roku Centrum z budżetu samorządu województwa lubelskiego ma dostać 10 mln zł, w 2012 następne 10 mln zł, a w 2013 – 15,6 mln zł na inwestycje. Rozbudowa jest planowana przy współudziale środków budżetu państwa. Wg założeń powierzchnia zabudowy pod nowe obiekty szpitalne to 8,2 tys. m kw, powierzchnia użytkowa w nowych budynkach ma wynieść 44,6 tys. m kw, a kubatura 246 tys. m sześć. W planie jest zakup między innymi rezonansu magnetycznego.

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej prowadzi 6 oddziałów szpitalnych: oddział chemioterapii z pododdziałem radioterapii, oddział radioterapii z pododdziałem chemioterapii na 42 łóżka, oddział onkologii ginekologicznej, radioterapii i chemioterapii, oddział radioterapii z pododdziałem chemioterapii, oddział chirurgii onkologicznej z pododdziałem chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, oddział anestezjologii i intensywnej terapii z blokiem operacyjnym. Przy placówce funkcjonują 4 ośrodki: profilaktyki nowotworów i promocji zdrowia, rehabilitacji z poradnią wczesnego wykrywania raka piersi, rejestr noworodków. Działają również 4 zakłady i laboratorium.

Mostostal Warszawa to jedna z największych aktualnie spółek budowlanych w Polsce. Spółka reazlizuje projekty budowlane z zakresu budownictwa ogólnego, przemysłowego, ochrony środowiska, inżynieryjnego, drogowego. Od 1999 roku kluczowym udziałowcem spółki jest hiszpańska Acciona.

Firma Richter Med specjalizuje się w dystrybucji sprzętu medycznego spółek posiadających certyfikację mechanizmu kierowania jakością ISO 9001 i ISO 13485 dla wyrobów medycznych. Richter Med Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością jest przedstawicielem spółek Hill-Rom, Inc., Liko AB, i Medline Industries, Inc. i kilku innych producentów. Richter Med sprzedaje sprzęt dla położnictwa i ginekologii, intensywnej opieki medycznej, intensywnej terapii. Wposaża zarówno oddziały szpitalne, jak i prywatne gabinety.


Czym jest Richter Med i Mostostal znaczenie w Leczenie R .