ropczyce co to znaczy

Co to jest Ropczyce: 39,8 tys. zł dla Eco-Top. Co znaczy: Top Szpital w Ropczycach zapłaci 39,8 tys.

Czy przydatne?

Ropczyce: 39,8 tys. zł dla Eco-Top definicja

Co znaczy:

Odbiór odpadów medycznychRopczyce: 39,8 tys. zł dla Eco-Top

Szpital w Ropczycach zapłaci 39,8 tys. zł brutto spółce Eko-Top za utylizację odpadów medycznych. Umowa ma obowiązywać dwa lata. Do odbioru będzie w sumie około 32 tony odpadów. Oferty złożyły także firmy: Serwimed – 81,29 tys. zł, Eco-Abc – 64,5 tys. zł.
Termin płatności wynosi 30 dni. Placówka szacuje, iż pośrodku roku wybrany wykonawca odbierze i zutylizuje 15 ton odpadów, które zawierają żywe drobnoustroje chorobotwórcze albo ich toksyny i inne formy zdolne do przeniesienia materiału genetycznego, o których wiadomo albo co do których istnieją wiarygodne podstawy do sądzenia, iż powodują dolegliwości u ludzi i zwierząt. Mało, ponieważ około 0,005 tony będzie do utylizacji odpadów zawierających zużyte narzędzia chirurgiczne i tkankę i 0,030 ton odpadów zawierających rtęć. Odpady mają być odbierane z dwóch oddziałów szpitala, zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego i dwóch przychodni będących w innej lokalizacji niż szpital i z sześciu terenowych przychodni.

Odbiór ma odbywać się raz na dwa tygodnie w momencie zimowym i z placówek terenowych i co dwa dni w momencie, gdy temperatura przekracza ponad 10 stopni Celsjusza ze szpitala i przychodni w Ropczycach i Sędziszowie.

Aktualnie placówka ma umowę ze firmą Serwimed z Krakowa, lecz ta nie składałą jeszcze zapytań. Placówka w Ropczycach ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia o wartości 17,6 mln zł. Umowa na leczenie szpitalne wynosi 8,36 mln zł, na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną – około 4 mln zł.


Czym jest Ropczyce: 39,8 tys. zł dla znaczenie w Leczenie R .