ropczyce rozbudowa co to znaczy

Co to jest Ropczyce: rozbudowa ZOZ-u za 2 mln zł. Co znaczy: mln zł Starostwo ropczycko.

Czy przydatne?

Ropczyce: rozbudowa ZOZ-u za 2 mln zł definicja

Co znaczy:

Inwestycja w rehabilitacjęRopczyce: rozbudowa ZOZ-u za 2 mln zł

Starostwo ropczycko-sędziszowskie realizuje inwestycję związaną z rozbudową przychodni funkcjonującej w Ropczycach. Wartość inwestycji wynosi powyżej 2 mln zł, inwestycja jest finansowana w 70 procentach z funduszy unijnych.
W ramach inwestycji została już dobudowana kondygnacja do budynku przychodni w Ropczycach. Aktualnie rozstrzygnięty został przetarg na prace budowlane opierające na wykończeniu stworzonych pomieszczeń i przebudowie istniejącego drugiego piętra. Przetarg wygrała Remontowo-Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Pokój z Ropczyc. Wydatek wykonanych poprzez firmę prac wyniesie 1 156 520,33 zł.

Prace budowlane potrwają pośrodku najbliższych kilku miesięcy. Najpierw sierpnia najprawdopodobniej zostanie ogłoszony przetarg na zakup sprzętu.

- Będzie to w pierwszej kolejności sprzęt rehabilitacyjny - mówi Dariusz Chmiel z działu inwestycji i zamówień publicznych Starostwa Powiatowego w Ropczycach. - Kupimy pomiędzy innymi sprzęt do magnetoterapii, hydroterapii,krioterapii, elektroterapii, do terapii ultradźwiękami, lampy solux. Pośród zakupionego sprzętu będzie również sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci.

Na zakupy sprzętu przeznaczono ok. 500 tys. złotych. Otwarcie dobudowanej i zmodernizowanej części placówki nastąpi jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w grudniu.

Projekt, dzięki którego wykonywana jest inwestycja, ma na celu powiększenie jakości i dostępności do usług medycznych w dziedzinie rehabilitacji na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

ZOZ w Ropczycach świadczy usługi w dziedzinie podstawowej opieki zdrowotnej, lecznictwa specjalistycznego, lecznictwa stacjonarnego (szpital funkcjonuje w Sędziszowie), rehabilitacji, medycyny pracy i pomocy doraźnej (www.zozropczyce.pl).


Czym jest Ropczyce: rozbudowa ZOZ-u za znaczenie w Leczenie R .