rozbudowa szpitala grodzku co to znaczy

Co to jest Rozbudowa szpitala w Grodzisku Wlkp.. Co znaczy: Grodzisku Wlkp. Starostwo powiatowe w.

Czy przydatne?

Rozbudowa szpitala w Grodzisku Wlkp. definicja

Co znaczy:

Inwestycja w placówkę medycznąRozbudowa szpitala w Grodzisku Wlkp.

Starostwo powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim planuje przeznaczyć 60 tys. zł w 2011 roku na opracowanie koncepcji infrastruktury budowlanej budynków szpitala. Pozwoliłoby to określić, czy bardziej opłacalny jest remont aktualnych budynków, czy budowa nowego obiektu.
Szpital ma projekt budowy nowego, 180 łóżkowego budynku, gdyż wg wstępnych ocen modernizacja i integracja dwóch obiektów, gdzie mieści się placówka, nie jest uzasadniona ekonomicznie. Z wyliczeń placówek prywatnych wynika, iż wydatek budowy szpitala w przeliczeniu na jedno łóżko waha się od 0,5 do nawet 1,2 mln zł. Fundusze miałyby pochodzić właśnie z powiatu albo środków unijnych. Na razie projekt budżetu na 2011 rok starostwa nic nie mówi o zapewnieniu finansowania na inwestycję, a jedynie o koncepcji infrastruktury i o 100 tys. zł dotacji na doposażenie i kilkudziesięciu tys. zł na termomodernizację.

Plany szpitala zakładają rozbudowę oddziału kardiologicznego, chirurgicznego z naciskiem na chirurgię urazową i powiększenie ilości łóżek na oddziale intensywnej terapii. W przyszłości szpital zamierza także otworzyć oddział ortopedyczny. Placówka aktualnie nie posiada kardiologii interwencyjnej, aczkolwiek prowadzi pełną diagnostykę kardiologiczną. Placówka obsługuje pow. liczący 50 tys. mieszkańców. Dysponuje 120 łóżkami. Leczy także osoby spoza powiatu. Jej kontrakt z NFZ na 2010 roku wynosi 12,4 mln zł. Przy szpitalu funkcjonuje osiem poradni specjalistycznych, w tym dwie ginekologiczno-położnicze w Grodzisku Wielkopolskim i Kamieńcu, a również poradnie : neurologiczna, urazowo-ortopedyczna, urologiczna.


Czym jest Rozbudowa szpitala w znaczenie w Leczenie R .