rozważamy argumenty przeciw co to znaczy

Co to jest Rozważamy argumenty za i przeciw spółce. Co znaczy: argumenty za i przeciw firmie Jak.

Czy przydatne?

Rozważamy argumenty za i przeciw spółce definicja

Co znaczy:

Jacek Domejko, dyrektor szpitala w ŚwidnicyRozważamy argumenty za i przeciw firmie

Jak informuje Jacek Domejko, dyrektor szpitala „Latawiec” w Świdnicy (woj. dolnosląskie), rozważane są zarówno argumenty przemawiające za przekształceniem placówki w spółkę, jak i przeciw przeprowadzeniu tego procesu.
- Szpital, którym zarządzam, ma 2 mln zł utraty za ubiegły rok przy ok. 10 mln zł amortyzacji i 10 mln zł niezapłaconych nadykonań. Na chwilę obecną przymusu przekształcenia placówki w spółkę nie ma – ocenia Jacek Domejko.


- Rozważamy, jakie korzyści dałoby nam przekształcenie i z jakimi zagrożeniami wiązałaby się zmiana formuły. Jeżeli przekształcone byłyby wszystkie szpitale w firmy, to byłaby to korzystna przypadek, ponieważ wszyscy funkcjonowaliby na równych zasadach. W chwili, gdy przekształcenia dotyczą pojedynczych placówek, to fakt, czy szpital w formie firmy sobie poradzi, zależy od takich czynników jak lokalizacja geograficzna i priorytety Narodowego Funduszu Zdrowia i ministerstwa, a również od jakości kierowania w połączeniu z organem założycielskim – uważa Jacek Domejko.


Dyrektor świdnickiego szpitala zwraca również uwagę na trudności powiązane z przekształceniem w spółkę – Nie ma zachęt do zainicjowania tego procesu, są za to trudności w przeprowadzeniu rzeczywistej restrukturyzacji , regularnie związanej z likwidacją nadwyżek potencjału i niefinansowanej jakości usług – uważa Jacek Domejko.E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!

Czym jest Rozważamy argumenty za i znaczenie w Leczenie R .