większość umów podpana co to znaczy

Co to jest RPO: Większość umów już podpisana. Co znaczy: część umów już podpisana Dotychczas.

Czy przydatne?

RPO: Większość umów już podpisana definicja

Co znaczy:

Dofinansowanie szpitalnych inwestycjiRPO: Przewarzająca część umów już podpisana

Dotychczas podpisano 588 umów z placówkami ochrony zdrowia na dofinansowanie inwestycji i zakupu sprzętu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (kategoria interwencji 76).Województwa mogą jeszcze rozdysponować między placówki ochrony zdrowia powyżej 200 mln złotych.
Do rozdysponowania w ramach RPO pozostało powyżej 200 mln złAutor: ShutterstockWartość dofinansowania z budżetu UE w podpisanych umowach wynosi 2 mld 269,4 mln złotych. Wartość tych umów opiewa na kwotę prawie 3,5 mld zł. Najwięcej umów podpisały województwa: śląskie (96), dolnośląskie (62), wielkopolskie (59) i lubelskie (56). Największym beneficjentem dofinansowania w ramach RPO jest woj. mazowieckie (249,6 mln zł – wartość umów dofinansowanych), małopolskie (246,4 mln zł) i wielkopolskie (189,6 mln zł).


W większości województw pozostało już bardzo mało środków (albo w ogóle) na podpisanie nowych umów. - Wartość umów w ramach tej kategorii stanowi 91,4 procent alokacji, nie mniej jednak w okresie trwających aktualnie renegocjacji programów operacyjnych część województw zdecydowała się przeznaczyć część dodatkowych środków z Krajowej Rezerwy Wykonania i Dostosowania Technicznego na dofinansowanie projektów w tej kategorii, co zwiększy kwotę dostępnych środków na ochronę Zdrowia – tłumaczy Leszek Bigos z wydziału prasowego Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Na obecnym etapie zmiany w programach nie zostały jeszcze zatwierdzone poprzez KE, ma to nastąpić do końca 2011 r.


W woj. zachodniopomorskim wartość dofinansowania w relacji do indykatywnej alokacji wynosi aż 106 proc.. Pełne zastosowanie unijnych pieniędzy jest także w razie województw; lubuskiego, łódzkiego, opolskiego, pomorskiego, śląskiego i warmińsko-mazurskiego.


Są jednak i takie województwa, którym pozostało trochę środków. Wartość podpisanych umów w woj. podlaskim w relacji do posiadanych dotacji wynosi jedynie 61,9 procent Trochę pieniędzy na dofinansowanie inwestycji w szpitalach pozostało również pomiędzy innymi w woj. kujawsko-pomorskim (75,5 procent wykorzystanych środków), świętokrzyskim (89,8 procent ) czy lubelskim (83,8 procent )).


Czym jest RPO: Większość umów już znaczenie w Leczenie R .