rymanów zdrój łóżka sprzęt co to znaczy

Co to jest Rymanów Zdrój: 2 mln zł na łóżka i sprzęt. Co znaczy: Zdrój: 2 mln zł na łóżka i sprzęt.

Czy przydatne?

Rymanów Zdrój: 2 mln zł na łóżka i sprzęt definicja

Co znaczy:

Powstaje szpital rehabilitacji kardiologicznejRymanów Zdrój: 2 mln zł na łóżka i sprzęt

Na wrzesień 2011 roku uzdrowisko Rymanów Zdrój planuje wyposażenie w łóżka sanatoryjne i sprzęt do intensywnej opieki kardiologicznej nowo powstający szpital wczesnej rehabilitacji kardiologicznej. Wartość zakupów to około 2 mln zł.


Cały projekt opierający na przystosowaniu dziecięcego szpitala uzdrowiskowego na potrzeby placówki wczesnej rehabilitacji kardiologicznej ma kosztować 11,7 mln zł. Blisko 5 mln zł firma pozyskała z dofinansowania unijnego, pozostała stawka będzie pochodzić ze środków własnych i kredytu. Kredyt jest planowany stosunkowo postępu prac budowlanych i terminów płatności za wykonane zadania. Modernizacja dawnego uzdrowiska dziecięcego obejmuje docieplenie budynków, wymianę instalacji wodnej, ogrzewania, elektrycznej. Placówka ma liczyć 120 łóżek. W planie jest jedna sala intensywnego nadzoru kardiologicznego. Zakupy sprzętowe obejmą również wyposażenie sal do treningów kardiologicznych. Placówka ma ruszyć od początku 2012 roku.

W założeniach jest przyjmowanie pacjentów ze szpitali zlokalizowanych na terenie Podkarpacia, na przykład Rzeszowa, Brzozowa, lecz również z Małopolski- Sanoka, Krakowa, czy województwa lubelskiego. Inicjalna rehabilitacja kardiologiczna dotyczy pacjentów po zabiegach kardiochirurgicznych i ciężkich zawałach serca. Placówka zamierza zatrudnić około 40 osób, w tym lekarzy, fizjoterapeutów i pielęgniarki.

Rymanów Zdrój jest firmą należącą w 100 procent do skarbu państwa i znajduje się na liście 7 uzdrowisk, które nie będą prywatyzowane. Uzdrowisko leczy dolegliwości układu krążenia, schorzenia narządu ruchu, dolegliwości układu oddechowego, schorzenia układu moczowego

Czym jest Rymanów Zdrój: 2 mln zł na znaczenie w Leczenie R .