rymanów zdrój nowy oddział co to znaczy

Co to jest Rymanów-Zdrój: nowy oddział rehabilitacji. Co znaczy: oddział rehabilitacji Rymanów.

Czy przydatne?

Rymanów-Zdrój: nowy oddział rehabilitacji definicja

Co znaczy:

10 mln zł na nowy szpital uzdrowiskowyRymanów-Zdrój: nowy oddział rehabilitacji

Rymanów Zdrój Spółka akcyjna utworzy szpital rehabilitacji kardiologicznej. Wartość projektu wynosi 10 mln zł. Szpital stworzenie na bazie dawnego szpitala dziecięcego Polonia w wchodzącego w skład kompleksu uzdrowiskowego w Rymanowie Zdroju.
Uzdrowisko Rymanów ZdrójAutor: Rymanów Zdrówjfirma złożyła wniosek o dotację unijną. – Staramy się o finansowanie inwestycji w ramach programów unijnych (w ramach priorytetu V - Infrastruktura publiczna dla działania 5.2 Infrastruktura ochrony zdrowia i pomocy socjalnej, Model A - Infrastruktura ochrony zdrowia RPO dla Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013). Max. dofinansowanie jakie możemy dostać wynosi 5 mln zł, co pokryje połowę wydatków modernizacji i rozbudowy budynku. Wniosek musi przejść poprzez dwa następne fazy kwalifikacji – mówi Stanisław Lechowicz, kierownik działu ekonomicznego uzdrowiska Rymanów- Zdrój.

– Decyzja o przyznaniu środków unijnych zapadnie prawdopodobnie do końca roku. Jeżeli otrzymamy dotację, będziemy mogli rozpocząć przebudowę najpierw następnego roku i zakończyć najpóźniej w IV kwartale 2011 roku – mówi Stanisław Lechowicz.

Inicjalna rehabilitacja kardiologiczna dotyczy pacjentów po przebytych zawałach serca, zabiegach chirurgicznych na otwartym sercu, w tym na przykład wykonanych pomostach naczyniowych. W nowym szpitalu ma powstać 120 łóżek.

– Szpital dziecięcy, który znajduje się na terenie kompleksu uzdrowiskowego nie spełnia aktualnie wymagań i norm Ministra Zdrowia i jest wyłączony z eksploatacji. Ponadto NFZ ogranicza środki na lecznictwo sanatoryjne, a baza szpitalna jaką aktualnie posiadamy w dziedzinie rehabilitacji dziecięcej w zupełności wystarcza by pokryć zapotrzebowanie, gdyż mamy bardzo niewiele skierowań na tego typu świadczenia z NFZ. Wzrasta z kolei zapotrzebowanie na rehabilitację kardiologiczną, a NFZ chętnie refunduje takie zabiegi i pobyty i lecznic zenie ambulatoryjne w tym zakresie – wyjaśnia Stanisław Lechowicz.

W założeniach wniosku unijnego jest świadczenie usług na podstawie kontraktu z NFZ na pobyty stacjonarne, a również sposobność uruchomienia ambulatoryjnych pobytów dziennych i usług komercyjnych. Średni pobyt pacjenta w ośrodku rehabilitacji kardiologicznej trwa od 2 do 3 tygodni. aktualnie trwa przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej przebudowy szpitala. Przedmiot ma być dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych i aktualnych wymagań i standardów szpitala uzdrowiskowego. Data uruchomienia szpitala po zakończeniu modernizacji i prac adaptacyjnych będzie zależna od możliwości podpisania kontraktu z NFZ.

Rymanów – Zdrój to >firma Skarbu Państwa, prowadzi 10 szpitali i sanatoriów w ramach kompleksu uzdrowiskowego w Rymanowie – Zdroju. aktualnie rehabilitacja kardiologiczna jest prowadzona na bazie szpitala Esculap.


Czym jest Rymanów-Zdrój: nowy oddział znaczenie w Leczenie R .