rynek prywatnych usług będzie co to znaczy

Co to jest Rynek prywatnych usług będzie rosnąć. Co znaczy: będzie rosnąć Perspektywa 9 procent.

Czy przydatne?

Rynek prywatnych usług będzie rosnąć definicja

Co znaczy:

9 proc. wzrostu to dobra prognoza



Rynek prywatnych usług będzie rosnąć





Perspektywa 9 procent wzrostu rynku prywatnych usług medycznych w tym roku i 11 procent w przyszłym, to dosyć dobra prognoza. Jeżeli liczy się to globalnie w relacji do wszystkich usług w Polsce tj. całkiem wiele, ponieważ rynek, który ma 10 proc. wzrostu to super rynek.




Ryszard BaranowskiAutor: LCM Ventriculus



Niezależnie od koniunktury gospodarczej, ten rynek na pewno będzie rósł, pozostaje tylko sprawa szybkości przemian w służbie zdrowia, które są konsekwencją decyzji polityków. Należy gdyż pamiętać, iż tempo zwiększania się rynku prywatnych usług medycznych jest tak faktycznie wykładnią polityki ogólnokrajowej. Uważam, iż w aktualnych czasach zwiększanie udziału komercyjnych usług medycznych na rynku to jedyny możliwy i dobry trend w Polsce. Jestem zdecydowanie bliższy idei prywatyzacji, niż idei publicznej służby zdrowia. Oczywiście, w żadnym państwie europejskim nie ma także sytuacji, gdzie prywatne szpitale zdominowałyby cały rynek, lecz musimy iść w kierunku konsekwentnego i stopniowego zwiększania ich udziału. Dlatego tak istotne jest całkowite zrównanie praw szpitali publicznych i państwowych, by wytworzyć zdrową konkurencję.

Powiększenie udziału prywatnej medycyny na rynku powinno odbywać się w warunkach równouprawnienia. Prywatne szpitale, które muszą starać się unowocześniać wyposażenie i zabiegać o idealną kadrę medyczną, oferują regularnie wyższą jakość. Z kolei w przewarzająca część państwowych szpitali nie ma trendu systematycznego inwestowania w poprawę jakości. W czasie gdy prywatny obszar dostaje nieporównanie mniejsze kontrakty. Te proporcję wyglądają regularnie tak, iż szpital publiczny dostaje 90 procent puli środków z NFZ, a prywatny w danym regionie – pozostałe 10 procent Przyrost rynku w obliczu takiej sytuacji i tak jest sporym osiągnięciem dla prywatnego sektora.

Na rynku prywatnych usług medycznych widzę dwa podejścia. Spore firmy, takie jak Lux Med, Swissmed, czy EMC Instytut Medyczny, które są nastawnie na generowanie zysków, mają sztab ludzi, którzy zarządzają siecią placówek, dlatego dominują rynek. W mniejszych prywatnych spółkach przeważnie zarządzają lekarze. I tj. podstawowa różnica, dlaczego różnice w zyskach i przychodach sporych centrów medycznych są tak spore w porównaniu z mniejszymi NZOZ- ami, lub spółkami notowanymi na giełdzie.

Prowadzę prywatną firmę, lecz moim celem nie jest zysk, gdyż każdy zysk jest przerabiany na inwestowanie i polepszanie obsługi pacjentów. Jesteśmy firmą, która jest stale na minusie, bierzemy kredyty, inwestujemy, rozwijamy się i finansowo. W sektorze prywatnej medycyny powinny obowiązywać szczególne zasady, ponieważ chodzi o dobro pacjentów. W mojej kieszeni nie zostaje praktycznie żadna dodatkowa złotówka. Spółka medyczna nie jest hurtownią i zysk sam w sobie nie powinien być celem przedsiębiorstwa. Oczywiście, mamy co roku określone zyski, lecz stale staramy się alokować w postęp usług, wyposażenie w lepszą aparaturę medyczną, spełniającą wyższe wymogi i zapewniającą bezpieczeństwo pacjentom. W prywatnej służbie zdrowia wysiłki dyrektora zarządzającego muszą być w pierwszej kolejności zorientowane na pozyskanie najlepszych fachowców i wyposażenia medycznego i koncentrowanie się na pacjentach i usługach medycznych, a nie na rozwoju spółki jako takiej.

Prognoza wzrostu rynku i przykłady wielu prywatnych firm medycznych, zarówno tych większych, jak i mniejszych, pokazuje, iż prywatyzacja jest dobrym trendem. Jednak w obecnej sytuacji, by nadal rozwijać służę zdrowia, zarówno prywatną, jak i publiczną niezbędne jest zrównanie praw sektorów publicznego i prywatnego.










Czym jest Rynek prywatnych usług będzie znaczenie w Leczenie R .