rynek regulowany sprzyja co to znaczy

Co to jest Rynek regulowany nie sprzyja przekształceniom. Co znaczy: regulowany nie sprzyja.

Czy przydatne?

Rynek regulowany nie sprzyja przekształceniom definicja

Co znaczy:

Dariusz Kałdoński, dyr. szpitala w SieradzuRynek regulowany nie sprzyja przekształceniom

Zdaniem Dariusza Kałdońskiego, dyrektora szpitala im. Wyszyńskiego w Sieradzu i uczestnika Forum Polskich Szpitali MedMarket, w aktualnie funkcjonującym regulowanym rynku jednego płatnika, szpital w formie firmy nie ma sporych szans na dobre funkcjonowanie.
Regulowany rynek jednego płatnika nie sprzyja przekształceniomAutor: Shutterstock- By mechanizm przekształceń się powiódł, potrzebna jest większa swoboda rynkowa. aktualnie zaś mamy rynek regulowany w formie jednego płatnika, i to z ograniczonymi środkami. W przyszłym roku w wielu zakresach finansowanie ma pozostać na tym samym poziomie co dwa lata temu. W takiej sytuacji trudno mówić o zbilansowaniu wydatków w relacji do pozyskiwanych przychodów. Istnieje potrzeba dobilansowania świadczeń, dopóki tego się nie zrobi, przychody szpitala będą niestabilne. To może powodować, iż przekształcenie w spółkę może być ryzykowne. Firma musi się bilansować, a jeżeli nie, to istnieje ryzyko ograniczenia działalności w razie świadczeń, które są nierentowne – uważa Dariusz Kałdoński.


- Oczywiście są korzyści z funkcjonowania w firmie, raczej jeżeli chodzi o uproszczone procedury powiązane z zarządzaniem, lecz są także niebezpieczeństwa, o których należy pamiętać. Regulowany rynek płatnika nie sprzyja przekształceniom. By myśleć o firmie, musi się coś w tej kwestii zmienić. aktualnie zaś mamy taką sytuację, iż przekształcają się szpitale w najwyższym stopniu zadłużone, a ich długi są przenoszone na obywateli – dodaje dyrektor szpitala w Sieradzu.
R E K L A M A


VIII FORUM POLSKICH SZPITALI MEDMARKET 2011


24 listopada 2011, Hotel Hilton, Warszawa


W dyskusji o warunkach powodzenia procesu przekształcania SP ZOZ-ów w firmy prawa handlowego wezmą udział między innymidyrektorzy publicznych szpitali i przedstawiciele organów założycielskich


strona konferencji
program
prelegenci i paneliści
zamówienie karty wstępu

Swój udział zgłosiło już powyżej 100 osób reprezentujących segment publicznej służby zdrowia


Dla przedstawicieli dyrekcji szpitali publicznych i niepublicznych szpitali samorządowych udział w konferencji jest bezpłatny.


Zapraszamy do udziału!Czym jest Rynek regulowany nie sprzyja znaczenie w Leczenie R .