rypin nowy blok co to znaczy

Co to jest Rypin: nowy blok i TK za 10,5 mln zł. Co znaczy: 10,5 mln zł Szpital powiatowy w Rypinie.

Czy przydatne?

Rypin: nowy blok i TK za 10,5 mln zł definicja

Co znaczy:

Inwestycje przy unijnym wsparciuRypin: nowy blok i TK za 10,5 mln zł

Szpital powiatowy w Rypinie planuje zakup wyposażenia nowo budowanego bloku operacyjnego, centralnej sterylizatorni i oddziału intensywnej terapii. Placówka w ramach wartego 10,5 mln zł projektu budowy nowego skrzydła kupuje również tomograf komputerowy.
Prace budowlane opierające na dobudowie i rozbudowie budynku szpitala o blok operacyjny na trzy sale operacyjne, pomieszczenia na laboratorium, diagnostykę obrazową, blok porodowy również z salą do ciąć cesarskich jest przewidziany na koniec grudnia 2012 roku. Całość dofinansowuje UE w wysokości blisko 53 proc. wartości wszystkich prac i wyposażenia.

- Inwestycja jest aktualnie na półmetku – mówi Małgorzata Pawłowska, pełnomocnik dyrektora do spraw mechanizmów kierowania jakością. – Planowane są przetargi sprzętowe, w ramach których kupimy również tomograf.

Placówka rocznie hospitalizuje około 7-8 tys. pacjentów. Prowadzi siedem oddziałów, w tym pomocy doraźnej, chirurgii ogólnej i urazowej, chorób wewnętrznych, oddział dziecięcy, medycyny paliatywnej. Placówka dysponuje laboratorium analitycznym, pracowniami RTG i USG, mammografu i endoskopową. Przy szpitalu funkcjonują dwadzieścia dwie poradnie specjalistyczne i pięć poradni stomatologicznych. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 18,5 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – 11,5 mln zł, na leczenie hospicyjne i opiekę paliatywną – 808 tys. zł. W ramach leczenia stacjonarnego największe umowy po powyżej 3,5 mln zł obejmują świadczenia z zakresu chirurgii ogólnej i leczenia chorób wewnętrznych.


Czym jest Rypin: nowy blok i TK za 10,5 znaczenie w Leczenie R .