rzeszów diagnostykę co to znaczy

Co to jest Rzeszów: 200 tys. zł na diagnostykę. Co znaczy: diagnostykę Szpital Wojewódzki im. Św.

Czy przydatne?

Rzeszów: 200 tys. zł na diagnostykę definicja

Co znaczy:

Usługi laboratoryjne dla szpitalaRzeszów: 200 tys. zł na diagnostykę

Szpital Wojewódzki im. Św. Jadwigi w Rzeszowie przeznaczy około 200 tys. zł poprzez dwa lata na badania laboratoryjne, mikrobiologiczne i z zakresu patomorfologii. Spółki, które uzyskały zamówienie - Synevo, Diagnostyka i Genomed, wykonają w sumie około kilkadziesiąt rodzajów rzadkich badań.
Placówka umorzyła postępowania w dziewięciu pakietach, lecz przygotuje następne postępowanie. Konkurs ogłoszono na świadczenia w 27 pakietach.

- To są badania, których nie można wykonać w szpitalu, gdyż lub przeprowadza się ich bardzo niewiele, lub nie jest ekonomicznie uzasadnione ich wykonywanie w placówce i lepiej je zlecić na zewnątrz – mówi Andrzej Rybak z laboratorium szpitalnego, które zajmowało się konkursem.

Pośród badań znajdują się genetyczne, jak na przykład diagnostyka genetyczna gruźlicy, czy wykrywanie wad genetycznych, których nie można wykonać w Rzeszowie. Konkurs na te badania wygrała firma Genomed z Warszawy. Spośród prywatnych spółek zostały niektóre również oferty firm Diagnostyka i Synevo. lecz część usług diagnostycznych będą również świadczyć Centrum Zdrowia Dziecka, Instytut Psychiatrii i Neurologii z Warszawy, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy z Krakowa i szpitale rzeszowskie.

Szpital Św. Jadwigi w Rzeszowie prowadzi 728 łóżek na 17 oddziałach, w tym kardiochirurgicznym i chirurgii dziecięcej, i 7 pracowni. Przy szpitalu działają 23 poradnie, w tym 15 dla dzieci. Placówka rocznie leczy ok. 35 tys. osób. Z porad ekspertów korzysta pośrodku roku ponad 150 tys. osób.


Czym jest Rzeszów: 200 tys. zł na znaczenie w Leczenie R .