rzeszów wyposażenie co to znaczy

Co to jest Rzeszów: 26 mln zł na wyposażenie SOR. Co znaczy: wyposażenie SOR Szpital Wojewódzki im.

Czy przydatne?

Rzeszów: 26 mln zł na wyposażenie SOR definicja

Co znaczy:

Inwestycja w centrum urazoweRzeszów: 26 mln zł na wyposażenie SOR

Szpital Wojewódzki im. Św. Jadwigi w Rzeszowie planuje zakup wyposażenia do powstającego szpitalnego oddziału ratunkowego w II połowie 2011 roku. Rozpoczęte już prace budowlane pochłoną około 20 mln zł. Następne 26 mln zł będzie przeznaczone na wykończenie i wyposażenie.
W planach jest zakup między innymi tomografu komputerowego, aparatów rentgenowskich, wyposażenia sal zabiegowych i reanimacyjnych, tak by oddział spełniał wszystkie obowiązki dotyczące ratownictwa i standardów sanitarnych. Na potrzeby oddziału powstaje trzykondygnacyjny budynek wspólnie z estakadę dojazdową dla karetek. Znajdzie się w nim izba przyjęć, sale chorych. Oddanie do użytku nowego oddziału ma nastąpić w marcu 2012 roku. Inwestycja jest w połowie współfinansowana ze środków unijnych.

Szpital wybudował już lądowisko dla śmigłowców z nowoczesnym systemem nawigacji. Szpital Św. Jadwigi w Rzeszowie prowadzi 728 łóżek na 17 oddziałach, w tym kardiochirurgicznym i chirurgii dziecięcej, i 7 pracowni. Przy szpitalu działają 23 poradnie, w tym 15 dla dzieci. Placówka rocznie leczy ok. 35 tys. osób. Z porad ekspertów korzysta pośrodku roku ponad 150 tys. osób. Na bazie szpitalnego oddziału ratunkowego i oddziałów zabiegowych ma powstać centrum urazowe będące w pełnej gotowości do udzielania pomocy osobom po urazach wielonarządowych. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2010 wynosi 161,4 mln zł, w tym 148 mln zł na leczenie szpitalne. Największy kontrakt jest na kardiochirurgię, kardiologię, pediatrię i neonatologię i intensywną terapię.


Czym jest Rzeszów: 26 mln zł na znaczenie w Leczenie R .