rzeszów chirurgię ogólną co to znaczy

Co to jest Rzeszów: 500 tys. zł na chirurgię ogólną. Co znaczy: chirurgię ogólną Samorząd.

Czy przydatne?

Rzeszów: 500 tys. zł na chirurgię ogólną definicja

Co znaczy:

kapitał na poprawę warunkówRzeszów: 500 tys. zł na chirurgię ogólną

Samorząd województwa podkarpackiego przyznał 500 tys. zł dotacji Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Św. Jadwigi w Rzeszowie na dokumentację projektową i roboty budowlane na oddziale chirurgii ogólnej. >kapitał mają być wykorzystane do końca 2010 roku.
Prace obejmują między innymi wykonanie nowych węzłów sanitarnych, wymianę posadzek, wykonanie nowych ścianek dział owych. Placówka prowadzi 17 oddziałów, w tym kardiochirurgiczny i chirurgii dziecięcej i SOR i 7 pracowni. Przy szpitalu działają 23 poradnie, w tym 15 dla dzieci. Placówka rocznie leczy około 35 tys. osób. Z porad ekspertów korzysta pośrodku roku ponad 150 tys. osób. Szpital posiada 728 łóżek. Jako pierwszy w regionie dostał certyfikaty poświadczające jakość pracy i usług poprzez niego oferowanych.

Równocześnie w szpitalu rozpoczęła się rozbudowa warta 44 mln zł, przez wzgląd na tworzeniem centrum urazowego. Prace obejmą budowę nowego skrzydła na potrzeby szpitalnego oddziału ratunkowego wspólnie z estakadę dojazdową dla karetek. W trzykondygnacyjnym skrzydle znajdzie się izba przyjęć, sale chorych, pracownia RTG i pracownia tomografu komputerowego. Inwestycja zakończy się w roku 2012. Prace budowlane pochłoną 20,8 mln zł. SOR będzie działał we współpracy z centrum urazowym, które także stworzenie w rzeszowskim szpitalu. Wydatek utworzenia centrum wyniesie 11 mln zł. W ramach tej inwestycji planowana jest modernizacja sal operacyjnych i samego bloku operacyjnego i ich doposażenie.


Czym jest Rzeszów: 500 tys. zł na znaczenie w Leczenie R .