rzeszów dotacja tomograf co to znaczy

Co to jest Rzeszów: Dotacja 635 tys. zł na tomograf. Co znaczy: tomograf Samorząd województwa.

Czy przydatne?

Rzeszów: Dotacja 635 tys. zł na tomograf definicja

Co znaczy:

Samorząd finansuje naprawęRzeszów: Dotacja 635 tys. zł na tomograf

Samorząd województwa podkarpackiego przyznał dotacje szpitalowi im. Chopina w Rzeszowie w wysokości 635 tys. zł. na naprawę tomografu komputerowego. Szpital nie może zastosować pieniędzy na inny cel.
Dotacja przekazywana będzie na konto szpitala na podstawie składanych wniosków wspólnie z załączonymi kserokopiami faktur dotyczących realizacji zadania, w terminie 14 dni od daty otrzymania wniosku o ich uruchomienie. Wniosek o przekazanie ostatniej transzy przyznanej dotacji winien być przedłożony najpóźniej w terminie do 15 grudnia 2010 roku.

Placówka w kwietniu udzieliła zamówienia z wolnej ręki spółce Siemens na naprawę aparatu. Szpital argumentował, iż technicznie nie jest możliwe wykorzystanie produktu innego wykonawcy, który nie zna konstrukcji i techologii wykonania tomografu. Spółka stwierdziła konieczność zamiany lampy aparatu.Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Chopina w Rzeszowie prowadzi siedemnaście oddziałów, w tym chirurgii ogólnej i onkologicznej, ginekologii onkologicznej, hematologii, nefrologii i dializoterapii, otolaryngologii, radioterapii, urologii. Przy placówce funkcjonuje siedem poradni specjalistycznych, w tym chirurgii szczękowo-twarzowej, hematologiczna, leczenia jaskry i schorzeń naczyniowych siatkówki. W szpitalu działają również zakłady brachyterapii, diagnostyki laboratoryjnej, fizyki medycznej. W strukturze placówki znajduje się także Podkarpackie Centrum Onkologii wspólnie z przychodnią wojewódzką.


Czym jest Rzeszów: Dotacja 635 tys. zł znaczenie w Leczenie R .