rzeszów konkurs badania co to znaczy

Co to jest Rzeszów: konkurs na badania laboratoryjne. Co znaczy: laboratoryjne Szpital Wojewódzki.

Czy przydatne?

Rzeszów: konkurs na badania laboratoryjne definicja

Co znaczy:

Oursourcing usług medycznychRzeszów: konkurs na badania laboratoryjne

Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi w Rzeszowie ogłosił konkurs na świadczenie usług diagnostyki laboratoryjnej, mikrobiologicznej i z zakresu patomorfologii. Oferty można składać do 22 września 2010 roku.
Umowa na świadczenie usług ma być podpisana na 24 miesiące. W tym czasie wybrany wykonawca wykona około 11 tys. badań. Najwięcej, ponieważ 600 badań z zakresu badań krwi w kierunku wrodzonych chorób metabolicznych sposobem tandemowej spektometrii. Wykonawca przeprowadzi 110 typów badań, pośród nich między innymi laboratoryjna diagnostykę chorób lizosomalnych, diagnostykę różyczki, badanie surowicy i płynu mózgowo-rdzeniowego, badanie białka w moczu i surowicy, badania cytoenzymatyczne szpiku, badanie składu kamieni moczowych.

Placówka prowadzi 728 łóżek na siedemnastu oddziałach, w tym kardiochirurgicznym i chirurgii dziecięcej, neurochirurgii i neurotraumatologii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, i 7 pracowni. Przy szpitalu działają 23 poradnie, w tym 15 dla dzieci. Placówka rocznie leczy ok. 35 tys. osób. Z porad ekspertów korzysta pośrodku roku ponad 150 tys. osób. Na bazie szpitalnego oddziału ratunkowego i oddziałów zabiegowych ma powstać centrum urazowe. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2010 wynosi 161,4 mln zł, w tym 148 mln zł na leczenie szpitalne. Największy jest na kardiochirurgię, kardiologię, pediatrię i neonatologie i intensywną terapię.


Czym jest Rzeszów: konkurs na badania znaczenie w Leczenie R .