rzeszów kredyt pekao co to znaczy

Co to jest Rzeszów: kredyt 12 mln zł z Pekao SA. Co znaczy: Pekao SA Samorząd województwa.

Czy przydatne?

Rzeszów: kredyt 12 mln zł z Pekao SA definicja

Co znaczy:

Samorząd udziela poręczenia



Rzeszów: kredyt 12 mln zł z Pekao SA





Samorząd województwa podkarpackiego udzielił Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Św Jadwigi w Rzeszowie poręczenia kredytu zaciąganego w Banku Pekao SA wspólnie z odsetkami do koty 14,56 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na spłatę zobowiązań cywilno-prawnych.








Poręczenie obowiązuje do końca grudnia 2016 roku. Kredytu w wysokości 12 mln zł na 6 lat udzieli Bank Pekao SA. Całkowity wydatek wyniesie 2,56 mln zł. Oferty złożyły również Podkarpacki Bank Spółdzielczy i Nordea Bank z cenami adekwatnie 3,77 mln zł i 2,86 mln zł. Szpital ma najtrudniejszą sytuację w regionie odnośnie zobowiązań przeterminowanych.

Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi w Rzeszowie prowadzi 728 łóżek na siedemnastu oddziałach, w tym kardiochirurgicznym i chirurgii dziecięcej, neurochirurgii i neurotraumatologii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, i 7 pracowni, w tym medycyny nuklearnej. Przy szpitalu działają 23 poradnie, w tym 15 dla dzieci. Placówka rocznie leczy ok. 35 tys. osób. Z porad ekspertów korzysta pośrodku roku ponad 150 tys. osób. Na bazie szpitalnego oddziału ratunkowego i oddziałów zabiegowych ma powstać centrum urazowe. Aktualnie SOR przyjmuje 100-150 osób na dzień. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2010 wynosi 161,4 mln zł, w tym 148 mln zł na leczenie szpitalne. Największy jest na kardiochirurgię, kardiologię, pediatrię i neonatologię i intensywną terapię. Bank Pekao SA jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce. Nie informuje ilu szpitalom udzielił kredyty.










Czym jest Rzeszów: kredyt 12 mln zł z znaczenie w Leczenie R .