rzeszów mniej cesarskich cięć co to znaczy

Co to jest Rzeszów: Mniej cesarskich cięć. Co znaczy: cesarskich cięć W szpitalu Pro-Familia w.

Czy przydatne?

Rzeszów: Mniej cesarskich cięć definicja

Co znaczy:

Wyższe standardy opieki okołoporodowejRzeszów: Mniej cesarskich cięć

W szpitalu Pro-Familia w Rzeszowie liczba cięć cesarskich to średnio mniej niż 40%. Szpital jest niepubliczną placówką specjalistyczną, lecz poród siłami natury albo przez cesarskie cięcie dla pacjentek ubezpieczonych w NFZ jest bezpłatny.
- Uważamy, iż ten efekt zawdzięczamy dwóm czynnikom: po pierwsze nasi lekarze to eksperci z długoletnią praktyką, co pozwala zmniejszyć odsetek cięć; po drugie mamy już w standardzie poród naturalny w znieczuleniu, a to natomiast skutkuje, iż w wielu bardzo trudnych przypadkach, gdzie traumatyczny ból sporo komplikował, udaje się teraz urodzić naturalnie. Kobiety bardzo to doceniają, w szczególności, iż mamy zespół doskonałych anestezjologów, którym mamy ufają – mówi doktor medycyny Tomasz Łoziński, specjalista ginekolog-położnik.

- W naszym regionie nie brakuje kobiet, które poszukiwały szpitala, jakiemu mogą stawiać wysokie wymogi. Musieliśmy się więc dowiedzieć, jakie czynniki są w najwyższym stopniu znaczne dla kobiet, nad czym pracować najwięcej. Pomysł uznany jednogłośnie za idealny to ankiety, gdzie nie brakowało miejsca na uwagi, tak pozytywne, jak i krytykę. Zrozumieliśmy, iż spora część kobiet nie chce aby poród był „procedurą medyczną”. Przeciwnie - uważają, iż powinno to być rodzinne święto, powiązane z atmosferą domową, spokojem i bezpieczeństwem – dodaje T. Łoziński.

Wnioski płynące z ankiet ucieszyły zarządzających szpitalem, ponieważ właśnie na bezpieczeństwo matek i dzieci, lecz również na przyjemną atmosferę od początku położyli nacisk. – W bardzo wielu uwagach powtarza się zadowolenie, iż szpital nie przypomina zwykłej sali w lecznicy, lecz raczej dom lub przyjazny hotel. Wszystko jest czyste, pachnące, estetyczne, nie straszy. Widocznie tego brakowało w regionie i uzupełniliśmy pewną lukę – mówi Radosław Skiba, menadżer szpitala.

Pro-Familia to nowo niepubliczny Szpital Specjalistyczny o profilu neonatologiczno-położniczo-ginekologicznym w Rzeszowie. Mieści się w nowo wybudowanym obiekcie, spełniającym wszelakie światowe standardy i zapewniającym pacjentkom i ich rodzinom komfortowe warunki pobytu. W skład Szpitala wchodzą: oddział neonatologii, położnictwa, zunifikowany oddział ginekologii, urologii i chirurgii i nowoczesna pracownia diagnostyki obrazowej.Czym jest Rzeszów: Mniej cesarskich cięć znaczenie w Leczenie R .