rzeszów pieniądze nadwykonania co to znaczy

Co to jest Rzeszów: Pieniądze za nadwykonania. Co znaczy: nadwykonania Szpital Wojewódzki im. Św.

Czy przydatne?

Rzeszów: Pieniądze za nadwykonania definicja

Co znaczy:

Finansowanie świadczeń zdrowotnychRzeszów: Kapitał za nadwykonania

Szpital Wojewódzki im. Św. Jadwigi w Rzeszowie otrzyma z NFZ kilka mln złotych z tytułu nadwykonań za 2009 i 2010 rok w obszarze anestezjologii i intensywnej terapii. Placówka zawarła ugodę w tej sprawie.
- Fundusz uznał świadczenia na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii za ratujące życie i wedle możliwościami zgodził się na zapłatę za nadwykonania – mówi Janusz Solarz, dyrektor szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. – W pozostałych obszarach sprawa pozostaje otwarta. Gdyby możliwe było zawarcie następnych ugód, bardzo poprawiłoby nam to sytuację finansową, gdyż świadczenia te zostały naprawdę wykonane i ponieśliśmy wydatki z nimi powiązane. Najprawdopodobniej będziemy się starać o zapłatę na drodze sądowej, aczkolwiek wolelibyśmy uniknąć kosztów z nią związanych.


Podkarpacki NFZ przeznaczył na zapłatę nadwykonań za 2009 i 2010 rok ok. 7,5 mln zł. Deklarował uregulowanie wartości rachunków w połowie.


Finansowanie świadczeń z Narodowego Funduszu Zdrowia w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii na II poziomie referencyjnym miały w 2010 roku w woj. podkarpackim Szpital Wojewódzki nr 2 im. Królowej Jadwigi w Rzeszowie i szpital powiatowy w Mielcu. Wartość świadczeń w 2010 roku wynosiła w obu placówkach adekwatnie 7,96 mln zł i 1,8 mln zł. Kontrakty na świadczenia stacjonarne z anestezjologii i intensywnej terapii podpisało w 2010 i 2009 roku 20 placówek. Świadczenia intensywnej terapii dla dzieci są udzielane poprzez Szpital Wojewódzki im. Św. Jadwigi w Rzeszowie.


Czym jest Rzeszów: Pieniądze za znaczenie w Leczenie R .