rzeszów rozbudowa szpitala co to znaczy

Co to jest Rzeszów: rozbudowa szpitala za 44 mln zł. Co znaczy: szpitala za 44 mln zł Szpital.

Czy przydatne?

Rzeszów: rozbudowa szpitala za 44 mln zł definicja

Co znaczy:

stworzenie Szpitalny Oddział RatunkowyRzeszów: rozbudowa szpitala za 44 mln zł

Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie zaczyna inwestycją związaną z budową nowego skrzydła placówki w celu utworzenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Wydatek inwestycji wyniesie 44 mln zł. Część środków będzie pochodzić z funduszy unijnych.
Wyłoniono już wykonawcę prac budowlanych, którym będzie Konsorcjum spółek: Inżynieria Rzeszów Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością i Besta Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością z Rzeszowa. Konsorcjum zaoferowało za wykonanie prac kwotę 20.843.700 zł. Pozostała część środków będzie przeznaczona na wyposażenie powstającego oddziału. Prace budowlane zaczną się we wrześniu 2010. Obejmą budowę nowego skrzydła wspólnie z estakadę dojazdową dla karetek. W trzykondygnacyjnym skrzydle znajdzie się izba przyjęć, sale chorych, pracownia RTG i pracownia tomografu komputerowego. Inwestycja zakończy się w roku 2012.

SOR będzie działał we współpracy z centrum urazowym, które także >stworzenie w rzeszowskim szpitalu. Wydatek utworzenia centrum wyniesie 11 mln zł. W ramach tej inwestycji planowana jest modernizacja sal operacyjnych i samego bloku operacyjnego i ich doposażenie. Centrum będzie przyjmowało wypadki urazów wielonarządowych. Aktualnie trwają powiązane z tą inwestycją prace dokumentacyjne.

Szpital wybudował już lądowisko dla śmigłowców z nowoczesnym systemem nawigacji. Szpital Św. Jadwigi w Rzeszowie prowadzi 728 łóżek na 17 oddziałach, w tym kardiochirurgicznym i chirurgii dziecięcej, i 7 pracowni. Przy szpitalu działają 23 poradnie, w tym 15 dla dzieci. Placówka rocznie leczy ok. 35 tys. osób. Z porad ekspertów korzysta pośrodku roku ponad 150 tys. osób.


Czym jest Rzeszów: rozbudowa szpitala znaczenie w Leczenie R .