rzeszów szpital razem lublina co to znaczy

Co to jest Rzeszów: szpital razem z UM z Lublina. Co znaczy: wraz z UM z Lublina Szpital wojewódzki.

Czy przydatne?

Rzeszów: szpital razem z UM z Lublina definicja

Co znaczy:

Zaplecze akademickie przy Centrum UrazowymRzeszów: szpital wraz z UM z Lublina

Szpital wojewódzki im. Św. Jadwigi w Rzeszowie będzie współpracował z Uniwersytetem Medycznym z Lublina w dziedzinie dydaktyki i zadań praktycznych dla kadry medycznej mającego powstać przy placówce Centrum Urazowego.
-U nas będą się odbywać staże i praktyki. Chodzi o udostępnienie bazy potrzebnej do kształcenia z zakresu medycyny ratunkowej. Staramy się o utworzenie centrum, a jednym z warunków jego stworzenia jest współpraca z uczelnią medyczną –mówi dr Małgorzata Przysada, z-ca dyrektora do spraw lecznictwa.

Samorząd Województwa podkarpackiego już zgodził się na udostępnienie oddziałów związanych z tworzeniem centrum urazowego wspólnie z ich wyposażeniem Uniwersytetowi Medycznemu w Lublinie. Będą to oddziały intensywnej terapii i anestezjologii z ośrodkiem ostrych zatruć, oddziału chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, neurochirurgii i neurotraumatologii z pododdziałem urazów kręgosłupa, oddziału kardiochirurgii. Oddziały będą udostępnione uniwersytetowi wspólnie z wyposażeniem. Umowa może zostać zawarta na czas nieokreślony, lecz jej warunki nie mogą ograniczać dostępności świadczeń zdrowotnych udzielanych poprzez szpital.

Centrum Urazowe ma powstać w szpitalu za około 2 lata. W sumie w państwie ma powstać około 13 takich ośrodków. Decyzja o jego utworzeniu w szpitalu w Rzeszowie juz została podjęta. Placówka prowadzi 17 oddziałów, w tym kardiochirurgiczny i chirurgii dziecięcej i SOR i 7 pracowni. Przy szpitalu działają 23 poradnie, w tym 15 dla dzieci. Placówka rocznie leczy około 35 tys. osób. Z porad ekspertów korzysta pośrodku roku ponad 150 tys. osób. Szpital posiada 728 łóżek. Jako pierwszy w regionie dostał certyfikaty poświadczające jakość pracy i usług poprzez niego oferowanych.


Czym jest Rzeszów: szpital razem z UM z znaczenie w Leczenie R .