rzeszów wodolecznictwo co to znaczy

Co to jest Rzeszów: wodolecznictwo w szpitalu za 3,5 mln zł. Co znaczy: wodolecznictwo w szpitalu.

Czy przydatne?

Rzeszów: wodolecznictwo w szpitalu za 3,5 mln zł definicja

Co znaczy:

Placówka liczy na powiększenie kontraktu z NFZRzeszów: wodolecznictwo w szpitalu za 3,5 mln zł

Szpital miejski w Rzeszowie w okresie półtora tygodnia funkcjonowania zakładu wodolecznictwa przeprowadził już zabiegi dla 30 pacjentów. Placówka liczy na powiększenie kontraktu z NFZ, gdyż przewiduje, iż czas oczekiwania na zabieg może wynosić nawet 2 lata.
- Mamy deklarację NFZ, iż kontrakt na zabiegi wodolecznicze zostanie powiększony – mówi Leszek czerwiński, Dyrektor placówki. – Aktualnie wynosi 5,6 tys. zł. Nie chcemy robić nadwykonań, ponieważ nie to są zabiegi ratujące życie, aczkolwiek pomagające znacznie w leczeniach chorób cywilizacyjnych. To jest swego rodzaju sanatorium na miejscu.

Równocześnie z zabiegów może używać 12 osób. 45-minutową kąpiel w wodzie mineralnej stosuje się po zabiegach ortopedycznych, chirurgicznych, w chorobach tarczycy, chorobach reumatycznych i układu krążenia, przy leczeniu łuszczycy. Wyposażenie zakładu wodolecznictwa kosztowało około 3,5 mln zł. Inwestycja była wspierana poprzez środki unijne i miasto Rzeszów. Głównym zakupem jest sześć wanien do częściowego i całościowego kąpania. Z zakładu mogą używać osoby niepełnosprawne.

Szpital miejski w Rzeszowie dysponuje 320 łóżkami. Roczna liczba hospitalizacji wynosi około 16 tys. osób. Placówka prowadzi osiem oddziałów, w tym chirurgii naczyniowej, urazowo-ortopedycznej, oddział pulmonologiczno-pediatryczny. Przy placówce funkcjonują trzy przychodnie specjalistyczne, poradnia medycyny pracy i gabinet podstawowej opieki zdrowotnej. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2010 na leczenie szpitalne wynosi powyżej 43 mln zł. Kontrakt na rehabilitację 1,3 mln zł.


Czym jest Rzeszów: wodolecznictwo w znaczenie w Leczenie R .