ścrmits marta solnica co to znaczy

Co to jest ŚCRMiTS: Marta Solnica powołana na dyrektora. Co znaczy: na dyrektora Marta Solnica.

Czy przydatne?

ŚCRMiTS: Marta Solnica powołana na dyrektora definicja

Co znaczy:

Ponowne objęcie stanowiskaŚCRMiTS: Marta Solnica powołana na dyrektora

Marta Solnica ponownie objęła stanowisko dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. Własną funkcję sprawować będzie poprzez 6 lat. Marta Solnica wygrała konkurs na dyrektora placówki i została powołana na stanowisko poprzez zarząd wojeództwa.
Dyrektor Marta Solnica była popierana poprzez załogę, aczkolwiek wahała się, czy zgłosić własną kandydaturę w ogłoszonym konkursie. Część członków zarządu województwa miała zastrzeżenia wobec jej pracy i w październikowym wyniku postępowania nie zaakceptowała jej kandydatury.


Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego dysponuje kontraktem Narodowego Funduszu Zdrowia w wysokości 56,45 mln zł w 2012 roku. Całość jest przeznaczona na ratownictwo medyczne, w tym ok. 24 mln zł na Świadczenia udzielane poprzez specjalistyczne zespoły ratownictwa medycznego, ok. 1,5 mln zł na świadczenia czasowo udzielane poprzez zespoły specjalistyczne.


Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach na koniec 2011 roku nie zanotowało zobowiązań wymagalnych. Zobowiązania ogółem podmiotu wyniosły 7,89 mln zł. Na koniec 2011 roku ŚCRMiTS zanotowało powyżej mln złotych zysku.


Przy ŚCRMiTS od 1992 roku funkcjonuje szkoła ratownictwa, która proponuje udział w kursach pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia. Zakres organizowanych szkoleń obejmuje między innymi rozpoznawania stanów zagrożenia życia, schematy postępowania w razie nagłego zatrzymania krążenia u dorosłych i dzieci, edukacja sztucznego oddychania i masażu serca.


Czym jest ŚCRMiTS: Marta Solnica znaczenie w Leczenie S .