sektory muszą sobą co to znaczy

Co to jest Sektory muszą ze sobą współpracować. Co znaczy: współpracować Publiczne i prywatne.

Czy przydatne?

Sektory muszą ze sobą współpracować definicja

Co znaczy:

Forum Rynku Medycznego MedMarket 2011Sektory muszą ze sobą współpracować

Publiczne i prywatne placówki, obsługując ten sam segment rynku usług medycznych, a więc pacjentów Narodowego Funduszu Zdrowia, muszą ze sobą współpracować. Współpraca ta będzie tematem pierwszej części tegorocznego Forum Rynku Medycznego MedMarket.


Najczęstszą metodą współpracy jest outsourcing diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej, dializowanie i wzajemne korzystanie z zaawansowanych technik medycznych.

- Potencjał inwestycyjny prywatnych spółek medycznych jest wielki i może z powodzeniem służyć do unowocześnienia i rozbudowy przestrzeni publicznej. Ten atut należy zastosować zanim sięgnie się do pieniędzy podatników – mówi Autor: Adam Rozwadowski, Prezes Centrum Medycznego ENEL-MED. - Środki organów założycielskich, po koniecznych zmianach legislacyjnych, powinny być przeznaczane na dodatkowe finansowanie procedur medycznych, a nie na infrastrukturę. Oddzielną kwestię stanowi sposobność dokapitalizowania szpitali przekształconych, działających w oparciu o Kodeks firm handlowych. W tym przypadku, wprowadzenie prywatnych inwestorów daje wielką szansę na postęp placówki i podniesienie jakości obsługi pacjentów.

Centrum Medyczne ENEL-MED od powyżej 10 lat z powodzeniem współpracuje z podmiotami publicznymi w dziedzinie diagnostyki obrazowej i teleradiologii. Od wielu lat znaczna część badań realizowana jest dla placówek publicznych, gdzie funkcjonują tworzone poprzez firmę centra diagnostyki obrazowej. Ponadto 25 centrów diagnostyki obsługiwanych jest dzięki teleradiologii – część z nich także mieści się w szpitalach publicznych. ENEL-MED korzysta równocześnie z możliwości hospitalizowania swoich pacjentów w placówkach publicznych na zasadach komercyjnych. Ma to miejsce w razie pacjentów abonamentowych, którzy w wyjątkowych przypadkach korzystają z wybranych usług w szpitalach publicznych.

Prezes Adam Rozwadowski będzie mówił na temat praktycznych doświadczeń dotyczących współpracy publicznych i prywatnych placówek medycznych, na przykładzie firmy Enel-Med w trakcie pierwszej części tegorocznego Forum MedMarket. Oprócz tego w części pierwszej, dotyczącej modeli współpracy tych dwóch sektorów, wystąpi Magdalena Ozorowska, członek zarządu fimy Real Care. Odbędzie się również panel dyskusyjny z udziałem dyrektorów szpitali publicznych i prezesów firm medycznych. Wprowadzającym ten temat i moderatorem panelu będzie Robert Mołdach, partner zarządzający eFabrica Strategie Ochrony Zdrowia. Następne części Forum będą dotyczyły inwestycji szpitalnych i perspektyw rozwoju chirurgii „jednego dnia”. Wiodącym motywem tegorocznego spotkania będzie skuteczne kierowanie placówkami medycznymi. Forum odbędzie się 15 czerwca 2011 roku w warszawskim hotelu Hilton. Organizatorem konferencji jest BROG Media Biznesu, wydawca portalu Medicalnet i czasopisma Med.-info.

Czym jest Sektory muszą ze sobą znaczenie w Leczenie S .