sorin sprzęt kardiochirurgii co to znaczy

Co to jest Sorin: sprzęt do kardiochirurgii dla WCM. Co znaczy: kardiochirurgii dla WCM Włoski.

Czy przydatne?

Sorin: sprzęt do kardiochirurgii dla WCM definicja

Co znaczy:

Wyposażenie nowego oddziału szpitalnegoSorin: sprzęt do kardiochirurgii dla WCM

Włoski producent sprzętu na potrzeby leczenia schorzeń naczyń wiecowych Sorin Group Italia sprzedał Wojewódzkiemu Centrum Medycznemu w Opolu sprzęt do krążenia pozaustrojowego za 585 tys. zł netto i zestawy do autotransfuzji za 15 tys. zł netto.
Zakupy są przeznaczone na otwierany 20 grudnia 2010 roku oddział kardiochirurgii. Cała inwestycja związana z powiększeniem oddziału kardiochirurgicznego o nową salę operacyjną i 7 stanowisk na oddziale intensywnej terapii była wyceniana na 5,7 mln zł. Współfinansowanie zapewniły fundusze unijne. Samo wyposażenie kardiochirurgii miało kosztować łącznie ok. 2,5 mln zł. W rezultacie liczba operacji kardiochirurgicznych w placówce ma się zwiększyć o ok. 50 proc z ok. 500 przeprowadzanych aktualnie pośrodku roku.

Wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu rocznie hospitalizuje ok. 26 tys. pacjentów. Posiada 599 łóżek na szesnastu oddziałach, w tym między innymi neurochirurgii, kardiochirurgii, kardiologii, chirurgii szczękowo-twarzowej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, urologii. Placówka posiada oddzielny oddział intensywnej terapii dla dzieci. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 rok wynosi 142,29 mln zł, w tym na leczenie szpitalne – 123 mln zł. Umowa na świadczenia z zakresu neurochirurgii wynosi około 14 mln zł, kardiochirurgii – 8 mln zł, na anestezjologię i intensywną terapię dla dzieci – 7,7 mln zł, na chirurgię dziecięcą – 3,9 mln zł.

Soring Group jest notowanym na giełdzie w Milanie producentem urządzeń medycznych i sprzętu medycznego. Specjalizuje się w sprzęcie na potrzeby leczenia schorzeń serca i naczyń wieńcowych. Oferuje między innymi aby-passy, mechanizm do kierowania rytmem serca i zastawki. Co roku z jej rozwiązań korzysta ok. mln pacjentów w ok. 80 państwach. Firma obsługuje łącznie powyżej 5 tys. szpitali. Zatrudnia na całym świecie 3,6 tys. osób. Sprzedaż spółki w 2009 roku wyniosła 689 mln euro. 38 proc. przychodów przypadało na mechanizmy kierowania rytmem serca, 16 procent na zastawki i pozostała część stanowiła wpływy ze sprzedaży urządzeń takich sztuczne serca i płuca, mechanizmy autotransfuzji, natleniacze, czy aby-passy.


Czym jest Sorin: sprzęt do znaczenie w Leczenie S .