wyposażenie centrum dydaktyki co to znaczy

Co to jest ŚUM: 18 mln zł na wyposażenie Centrum Dydaktyki. Co znaczy: wyposażenie Centrum.

Czy przydatne?

ŚUM: 18 mln zł na wyposażenie Centrum Dydaktyki definicja

Co znaczy:

Nowa placówka szkolenia kadry medycznejŚUM: 18 mln zł na wyposażenie Centrum Dydaktyki

Pod koniec 2011 roku rozpocznie się wyposażanie Centrum Dydaktyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Wg założeń na sprzęt medyczno-informatyczny i meble zabezpieczone zostały środki w wysokości ok. 18 mln zł.
Do 2017 roku z Centrum Dydaktyki skorzysta prawie 6,5 tys. studentówAutor: ShutterstockInwestycja o wartości 30 mln zł. ma zapewnione finansowanie ze środków UE z programu Infrastruktura i Środowisko i budżetu państwa. Dotąd na roboty budowlane przystosowujące stary budynek na terenie campusu uniwersyteckiego w dzielnicy Katowice-Ligota zostało wydano ok. 5 mln zł. Dwupiętrowy budynek, gdzie zlokalizowane zostanie Centrum ma 3 tys. m powierzchni użytkowej. Będą w nim mieścić się dwie sale wykładowe zapatrzone w sprzęt do wyświetlania materiałów w trójwymiarze, pomieszczenia komputerowe, w tym do pracy własnej studentów. Na pierwszym piętrze umiejscowione zostaną symulatory pacjenta, na których studenci będą ćwiczyć między innymi defibrylację, intubację, wkłucia i przeprowadzać monitorowanie funkcji życiowych. SUM zamierza kupić 10 symulatorów i znaczącą część środków przeznaczyć na kupno fantomów do przeprowadzania ustalonych ćwiczeń medycznych na poszczególnych fragmentach ciała, np. modele do edukacji pomiaru ciśnienia, głowa do intubacji, głowa do edukacji wkłuć. Centrum Dydaktyki zostanie również zaopatrzone w symulator karetki. W budynku zlokalizowana będzie również sala operacyjna, sala intensywnego nadzoru, dwie sale pediatryczne, dwie sale szpitalnego oddziału ratunkowego i dwie sale do medycznych czynności manualnych.


Centrum ma być oddane do użytku w październiku 2012 roku. Śląski Uniwersytet Medyczny zakłada, iż liczba studentów wykorzystujących infrastrukturę w pierwszym roku funkcjonowania Centrum wyniesie 1685 osób. W następnych latach wskaźniki będą sukcesywnie rosły, do 2017 roku z infrastruktury skorzysta 6360 studentów. Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej kształcić będzie studentów kierunków: lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, farmacji i biotechnologii.


Czym jest ŚUM: 18 mln zł na wyposażenie znaczenie w Leczenie S .