Syneron: laser pulsacyjno-barwnikowy dla USK definicja
Nowe technologie leczenia w placówce
Syneron: laser pulsacyjno-barwnikowy dla USK
Laser pulsacyjno-barwnikowy wytwarzany poprzez amerykańską firmę Candela należącą do notowanej na giełdzie nowych technologii Nasdaq firmy Syneron Medical umożliwia leczenie wrodzonych wad naczyń włosowatych skóry u dzieci. Urządzenie jest na wyposażeniu Szpitala Klinicznego w Łodzi.
Urządzenie o parametrach 595 nanometrów zostało kupione Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu nr 4 w Łodzi poprzez Fundację Leszka Czarneckiego. W laserze zastosowana została nowa technologia polegająca na połączeniu strumienia kriogenicznego ze światłem laserowym, co pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa zabiegu i na jego sporą skuteczność. Laser jest na wyposażeniu Kliniki Chirurgii i Onkologii Dziecięcej.
Szpital Kliniczny nr 4 w Łodzi jest pierwszą w regionie placówką pediatryczną, która trzymała certyfikat "Szpital bez bólu". Szpital prowadzi dwie kliniki pediatryczne, jedną z oddziałami nefrologicznym i diabetologicznym, onkohematologicznymi dla dzieci młodszych i starszych i drugą z oddziałami chorób metabolicznych kości, patologii noworodka, rehabilitacyjnym, neurologicznym, pulmunologicznym i obserwacyjnym. Placówka prowadzi również kliniki kardiologiczną, urologiczną, gastroenterologiczną, okulistykę i otolaryngologię. Szpital prowadzi bank krwi, pracownie diagnostyki obrazowej, rhinomanometrię, protetykę słuchu, urodynamikę.
Syneron Medical jest producentem urządzeń medyczno-estetycznych. Spółka sprzedaje produkty pod dwiema markami Syneron i Candela w 86 państwach świata. Posiada biura między innymi we Francji, Niemczech, Włoszech, Portugalii, Australii, Chinach, Japonii. Tylko po pierwszym kwartale 2011 roku przychody spółki wyniosły 49,8 mln dolarów.
Czym jest Syneron: laser pulsacyjno znaczenie w Leczenie S .