szpital mielcu więcej usług co to znaczy

Co to jest Szpital w Mielcu: więcej usług urologicznych. Co znaczy: usług urologicznych Oddział.

Czy przydatne?

Szpital w Mielcu: więcej usług urologicznych definicja

Co znaczy:

Finansowanie świadczeń medycznychSzpital w Mielcu: więcej usług urologicznych

Oddział urologii szpitala powiatowego w Mielcu w 2010 roku udzielił świadczeń o wartości powyżej 2 mln zł na rzecz osób zamieszkałych poza terenem województwa podkarpackiego. Oddział zatrudnił dwóch nowych ekspertów urologii i powiększył kontraktowanie świadczeń w 2011 roku.
Szpital posiada aktualnie sześciu ekspertów chirurgów-urologów. Nowo przyjęci doktor medycyny Jarosław Zgajewski i doktor medycyny Waldemar Jurczak znaleźli się w ekipie 33 nowych urologów w Polsce w 2011 roku.


Umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług urologicznych w szpitalu mają wartość w 2011 roku 4,96 mln zł w dziedzinie leczenia szpitalnego. W 2010 roku wartość urologicznego leczenia szpitalnego wynosiła 4,62 mln zł.


Szpital powiatowy w Mielcu przyjmuje rocznie ok. 20 tys. pacjentów. W szpitalu znajduje się 16 oddziałów, w tym między innymi neurochirurgii, medycyny paliatywnej, noworodkowy, urologiczny i SOR. Są dwa bloki operacyjne, stacja dializ, poradnie specjalistyczne, laboratoria i pracownie diagnostyczne. Placówka zatrudnia ok. 800 pracowników.


Kontrakt szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2011 roku wynosi 65,7 mln zł wobec 60,5 mln zł w roku 2010. Leczenie szpitalne ma wartość w 2011 roku blisko 59 mln zł wobec 52 mln zł w 2010 roku. W 2011 roku umowy o największej wartości finansują świadczenia z zakresu neurochirurgii – 8,58 mln zł, leczenia chorób wewnętrznych – 6,5 mln zł, chirurgii ogólnej – 5,26 mln zł, położnictwa i ginekologii – 4,6 mln zł.


Placówka dysponuje również kontraktami na świadczenia z zakresu rehabilitacji leczniczej, świadczeń kontraktowanych odrębnie, opieki paliatywnej i hospicyjnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, w tym środkami przeznaczonymi na badania tomografii komputerowej w wysokości 469 tys zł do końca grudnia 2011 roku.


Czym jest Szpital w Mielcu: więcej znaczenie w Leczenie S .