szpital olsztynie remonty co to znaczy

Co to jest Szpital w Olsztynie: remonty za 2,4 mln zł. Co znaczy: remonty za 2,4 mln zł Samodzielny.

Czy przydatne?

Szpital w Olsztynie: remonty za 2,4 mln zł definicja

Co znaczy:

Inwestycja współfinansowana poprzez UESzpital w Olsztynie: remonty za 2,4 mln zł

Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie wyremontuje budynek mieszkalno-gospodarczy znajdujący się na terenie szpitala. Inwestycja kosztować będzie 2,4 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na połowę 2013 roku.
1,7 mln zł na ten cel pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. - Przedsięwzięcie szpitala znalazło się na liście rezerwowej po rozstrzygnięciu unijnego konkursu na rewitalizację. Gdyż pojawiły się oszczędności z innych inwestycji, dziś mogliśmy dofinansować również ten projekt – informuje Jacek Protas, marszałek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.


Inwestycja zakłada modernizację budynku mieszkalno-gospodarczego znajdującego się na terenie szpitala. Stworzenie tam Ambulatorium Onkologiczne zaopatrzone w specjalistyczne łóżka-fotele do chemioterapii, tacę reanimacyjną, kardiomonitor i aparat EKG, a również reduktory tlenu. Na terenie obiektu utworzony zostanie także Przychodnia Badań Czynnościowych, gdzie umieszczony będzie pletyzmograf i spirometr, a również Przychodnia Oddziału Rehabilitacji Dziennej zaopatrzony między innymi w laser ze skanerem, aquavibron i urządzenie do krioterapii.


Wyremontowany budynek zaopatrzony zostanie w windę dla pacjentów. Dodatkowo, część pomieszczeń gospodarczych w piwnicy i mieszkalnych drugiego piętra zostanie zaadoptowana na gabinety społeczne pacjentów Ambulatorium Onkologicznego i Oddziału Rehabilitacji Dziennej i personelu medycznego.


Czym jest Szpital w Olsztynie: remonty znaczenie w Leczenie S .