wielkopolsce rusza projekt co to znaczy

Co to jest W Wielkopolsce rusza projekt e-Recepta. Co znaczy: rusza projekt e-Recepta Z początkiem.

Czy przydatne?

W Wielkopolsce rusza projekt e-Recepta definicja

Co znaczy:

mechanizm poprawi bezpieczeństwo pajentówW Wielkopolsce rusza projekt e-Recepta

Z początkiem 2011 roku placówki medyczne i apteki z Leszna i powiatu leszczyńskiego zostaną przygotowane do realizacji recept elektronicznych. Wdrożenie prototypu potrwa trzy miesięce, po tym okresie pacjenci z regionu będą mogli w pełni używać z e-Recepty.
>>mechanizm jest krokiem w stronę informatyzacji i przyspieszenia wydawania recept i wzrostu bezpieczeństwa pacjentów. Pełne wdrożenie tego projektu poprzedzone zostanie ograniczonym terytorialnie wdrożeniem prototypowym. Jako pierwsi o korzyściach, jakie stwarza recepta elektroniczna przekonają się mieszkańcy miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego. Aktualnie trwają prace mające na celu przygotowanie placówek zdrowotnych do realizacji recept elektronicznych.

- Na obecnym etapie funkcjonowania mechanizmu e-Recepta, pacjent otrzyma od lekarza receptę papierową, jednak będzie ona wystawiona i wydrukowana komputerowo, a jej elektroniczny odpowiednik zostanie przesłany do mechanizmu e-Recepta. W chwili realizacji recepty w aptece, farmaceuta na podstawie numeru umieszczonego na recepcie będzie mógł pobrać do swojego komputera elektroniczną zawartość recepty – tłumaczy dr nauk medycznych Leszek Sikorski, Dyrektor Centrum Mechanizmów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Recepta elektroniczna wpłynie w pierwszej kolejności na poprawę bezpieczeństwa leczenia pacjentów, dzięki możliwości gromadzeniu poprzez pacjenta informacji o historii farmakoterapii na indywidualnym, anonimowym koncie e-Recepta. Za sprawą e-Recepty w gabinecie lekarskim i w aptece nastąpi automatyczna kontrola interakcji i uczuleń przed wypisaniem albo wydaniem pacjentowi leków.


Czym jest W Wielkopolsce rusza projekt znaczenie w Leczenie W .