wrocław chirurgia robotowa co to znaczy

Co to jest Wrocław: Chirurgia robotowa z da Vinci. Co znaczy: robotowa z da Vinci W dniach 12-13.

Czy przydatne?

Wrocław: Chirurgia robotowa z da Vinci definicja

Co znaczy:

Nowatorskie technologie medyczne



Wrocław: Chirurgia robotowa z da Vinci





W dniach 12-13 września w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, Ośrodku Badawczo-Rozwojowym polscy chirurdzy zaczną szkolenia z technik operacyjnych przy zastosowaniu praca da Vinci. Inicjatorem i jednym z głównych prowadzących warsztaty jest prof. Wojciech Witkiewicz.








W warsztatach udział biorą lekarze z całej Polski. Szkolić z technik chirurgii małoinwazyjnej (robotowej) będą się zarówno eksperci o stopniach profesorskich, jak i młodzi chirurdzy. Kluczowymi kierującymi zajęcia są prof. Wojciech Witkiewicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej i dr Sławomir Marecik, na co dzień pracujący w Chicago i jako adiunkt chirurgii na Uniwersytecie Stanowym Illinois. Dr Marecik jako pierwszy w świecie dostał formalne szkolenie w dziedzinie chirurgii kolorektalnej robotem. Prowadzi sporo specjalistycznych kursów z zakresu chirurgii laparoskopowej jelita grubego i jest jednym z pionierów zastosowania praca da Vinci w tej dziedzinie.

W czasie organizowanych poprzez nas warsztatów robotowych polscy chirurdzy po raz pierwszy będą mieli sposobność zetknięcia się z najnowocześniejszą technologią do przeprowadzania operacji małoinwazyjnych – laparoskopii przy wykorzystaniu praca chirurgicznego da Vinci – mówi prof. Wojciech Witkiewicz. – Rezydenci w stanach zjednoczonych ameryki, w ramach realizowanego programu, mają wymóg ukończenia tego typu kursu. Pragniemy zapoczątkować tę niezłą praktykę szkoleń w dziedzinie chirurgii małoinwazyjnej (robotowej) także w naszym państwie. Przedtem polscy chirurdzy zmuszeni byli wyjeżdżać do ośrodków zagranicznych, które proponują bardzo kosztowne kursy chirurgii robotowej – podkreśla.

Pierwszy dzień warsztatów to pokazowa operacja (hemikolektomia) z transmisją na salę audiowizualną przeprowadzona poprzez dr. Sławomira Marecika i prof. Wojciecha Witkiewicza i wykłady przygotowujące uczestników do ćwiczeń praktycznych. – Drugiego dnia uczestnicy będą mieli okazję zasiąść przy drugiej konsoli praca i asystować w operacji jelita grubego na skutek raka i operacji odbytnicy – mówi prof. Wojciech Witkiewicz.

Uczestnicy będą mieli do dyspozycji dwa roboty szkoleniowe i jeden symulator. – Zastosowanie w trakcie operacji praca chirurgicznego da Vinci jest olbrzymim komfortem nie tylko dla pacjenta, lecz i dla lekarza. Jednak, by optymalnie zastosować możliwości da Vinci, cały czas należy podnosić swe zdolności, chociażby przeprowadzając operacje z bardziej doświadczonymi lekarzami – mówi dr Sławomir Marecik.










Czym jest Wrocław: Chirurgia robotowa z znaczenie w Leczenie W .