wrocław ruszyła budowa co to znaczy

Co to jest Wrocław: Ruszyła budowa pawilonu pediatrycznego. Co znaczy: Ruszyła budowa pawilonu.

Czy przydatne?

Wrocław: Ruszyła budowa pawilonu pediatrycznego definicja

Co znaczy:

Dolny Śląsk z nowoczesnym szpitalem dla dzieciWrocław: Ruszyła budowa pawilonu pediatrycznego

Spółka Budimex buduje pawilon pediatryczny dla Specjalistzcynego Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu. Wydatek inwestycji to 2 mln zł. Prace ruszyły w lutym 2010 roku, a zakończenie budowy jest planowane na wrzesień 2011 roku. W dalszej kolejności rozpocznie się wyposażanie placówki.


Całość projektu, który jest uwzględniony na liście inwestycji najważniejszych dla regionu została oszacowana na 90 mln zł. Projekt dostał dofinansowanie unijne w stawce 73,6 mln zł.

-Powstaje szpital na 200 łóżek dla dzieci z całego regionu – mówi Krzysztof Chełminiak, inż. projektu. – Budynek będzie połączony specjalnym łącznikiem z obecnym szpitalem. Wszystkie oddziały dziecięce zostaną przeniesione do nowego budynku.

Sama powierzchnia podstawy to 4 tys. m kw. Kubatura – 46 750 m sześć. w tym budynek – 44 950 m sześć, łącznik – 1 800 m sześć. Powstać muszą także stacja transformatorowa, instalacje zimnej i ciepłej wody, instalacje gazów medycznych i odpowiednie przyłącza.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu prowadzi aktualnie 9 oddziałów dziecięcych, w tym nefrologiczny, immunologii i reumatologii, pulmonologii i neurologii dziecięcej. W oddziale zamiejscowym szpitala mieści się następnych 9 oddziałów. W szpitalu funkcjonują również oddziały dla dorosłych takie jak gastroenterologii, neurologii, chorób wewnętrznych i zakaźnych.

W szpitalu jest pracownia tomografii komputerowej, jest laboratorium. Przy szpitalu działają również poradnie specjalistyczne. Placówka realizuje pięć programów zdrowotnych.

Przetarg na budowę pawilonu organizował Urząd Marszałkowski. Oferty złożyło sześć spółek. Szpital bierze również udział w projekcie e-zdrowie i realizuje zamówienia na zakup sprzętu medycznego dla aktualnie funkcjonującego Centrum Pediatrycznego przy ul. Korczaka. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego jest 3-krotnym laureatem Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego.


Czym jest Wrocław: Ruszyła budowa znaczenie w Leczenie W .