zachodniopomorskie grupowe co to znaczy

Co to jest Zachodniopomorskie: Grupowe zakupy prądu. Co znaczy: Grupowe zakupy prądu Urząd.

Czy przydatne?

Zachodniopomorskie: Grupowe zakupy prądu definicja

Co znaczy:

opłaty na energię mniejsze o 15 procentZachodniopomorskie: Grupowe zakupy prądu

Urząd Marszałkowski woj. zachodniopomorskiego przeprowadził procedurę wyboru sprzedawcy energii elektrycznej dla 12 jednostek ochrony zdrowia podległych samorządowi. Dzięki zakupom grupowym szpitale zaoszczędzą prawie 700 tys. zł.
wg wstępnych szacunków uda się zaoszczędzić ok. 15 procent<< środków dotychczas przeznaczanych na energię elektryczną (wspólnie z oszczędnościami w dystrybucji). Dotychczas jednostki ochrony zdrowia, które wzięły udział w projekcie, wydawały w sumie na energię ok. 5,7 mln zł. Po podpisaniu umowy z nowym, wspólnym dostawcą wydatki te zmniejszą się o powyżej 685 tys. zł.


Najwięcej zaoszczędzą: WOMP w Koszalinie (35 procent<<< ), Willa Fortuna w Kołobrzegu (24 procent<<<< )), Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Stanominie (24 procent<<<<< ))), SPS Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie (23 procent<<<<<< )))), Szpital Wojewódzki w Koszalinie (21 procent<<<<<<< ))))) i ZOL w Tucznie (22 procent<<<<<<<< )))))). Pozostałe placówki, które uczestniczą w projekcie, zaoszczędzą: SPS ZOZ „ZDROJE” w Szczecinie (11 procent<<<<<<<<< ))))))), SPZZOZ w Gryficach (5 procent<<<<<<<<<< )))))))), Specjalistyczny Szpital im. A. Sokołowskiego w Szczecinie (8 procent<<<<<<<<<<< ))))))))), WSPR w Szczecinie (19 procent<<<<<<<<<<<< )))))))))), WOMP w Szczecinie (15 procent<<<<<<<<<<<<< ))))))))))), a również SP WSZ w Szczecinie (8 procent<<<<<<<<<<<<<< )))))))))))).


- Kondycja naszych szpitali na tle innych województw jest bardzo dobra, poziom zadłużenia szpitali marszałkowskich należy do najniższego w państwie, mimo to intensyfikujemy działania w celu szukania oszczędności i racjonalizacji wydatków. Takim działaniem jest na przykład wspólny zakup energii. Jestem przekonany, iż osiągnięty wynik to idealny argument do poszerzenia zakresu skonsolidowanych zakupów – ocenia Marek Hok, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego.


Urząd Marszałkowski prowadzi rozmowy z dyrekcją placówek także na temat innych obszarów oszczędności możliwych do wygospodarowania przez wspólne zamówienia.
Czym jest Zachodniopomorskie: Grupowe znaczenie w Leczenie Z .