zakupy nowej pracowni ponad co to znaczy

Co to jest Zakupy do nowej pracowni za ponad 1 mln zł. Co znaczy: powyżej 1 mln zł Szpital im.

Czy przydatne?

Zakupy do nowej pracowni za ponad 1 mln zł definicja

Co znaczy:

Inwestycje w rozszerzenie usługZakupy do nowej pracowni za powyżej 1 mln zł

Szpital im. Kopernika w Łodzi za około 1 mln zł kupi sprzęt do pracowni immunologii klinicznej transplantacyjnej i genetyki i zakładu diagnostyki laboratoryjnej i kliniki hematologii. Placówka skończyła dwa przetargi o wartości około 70 tys. zł. na sprzęt i 500 tys zł na odczynniki.
kapitał w wysokości około 1 mln zł placówka dostała z Ministerstwa Zdrowia. Aktualnie szpital kupuje między innymi automatyczną izolację DNA i RNA, sekwenator, mechanizm do mikromacierzy, chłodziarki, komorę laminarną i aparat do sztucznego rozmnażania osocza. Placówka przygotowuje się do przeprowadzania przeszczepów szpiku od dawców niespokrewnionych, do czego konieczny jest dokładny dobór dawcy i biorcy. Sprzęt będzie służył zarówno przygotowaniu przeszczepów jak i diagnostyce onkologicznej w kierunku białaczki.

Dotychczas odczynniki do placówki dostarczała firma Panalytica z Warszawy. Odczynniki są zazwyczaj kwalifikowane oddzielnie w planach wydatrkowych niż zaklupy sprzętowe.

W strukturę Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Kopernika w Łodzi włączony jest Regionalny Ośrodek Onkologiczny - jedyna placówka w woj., która prowadzi wszechstronną diagnostykę i leczenie nowotworów u dorosłych. Do Szpitala należy również Ośrodek Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej. Ośrodek przyjmuje pacjentów po świeżym zawale serca i zabiegach kardiochirurgicznych w celu rehabilitacji w warunkach stacjonarnych i ambulatoryjnych. Od 2004 r. częścią placówki jest Szpital im. Korczaka przy al. Piłsudskiego 71, najstarszy szpital dziecięcy w Łodzi. Szpital posiada 36 oddziałów lecznictwa stacjonarnego, 950 łóżek, 61 poradni, 4 izby przyjęć i 2 bloki operacyjne.


Czym jest Zakupy do nowej pracowni za znaczenie w Leczenie Z .