zgorzelec pracownia przed co to znaczy

Co to jest Zgorzelec: Pracownia RM przed kontraktem z NFZ. Co znaczy: Pracownia RM przed kontraktem.

Czy przydatne?

Zgorzelec: Pracownia RM przed kontraktem z NFZ definicja

Co znaczy:

Nowe możliwości diagnostyczne w szpitaluZgorzelec: Pracownia RM przed kontraktem z NFZ

Szpital wielospecjalistyczny w Zgorzelcu otworzył pracownie rezonansu magnetycznego. Jednak na kontrakt z NFZ będzie musiał poczekać do lipca. Rezonans magnetyczny dostarczył szpitalowi Philips za 3,77 mln zł.
Zakup był dofinansowany poprzez Ministerstwo Zdrowia w stawce 3,3 mln zł. Badania będą świadczone na potrzeby pacjentów szpitala i poradni przy nim funkcjonujących. Przewiduje się przeprowadzanie kilkunastu, najwyżej 20 badań na dzień z racji na różny czas ich trwania.

Szpital w Zgorzelcu prowadzi trzynaście oddziałów, w tym dla przewlekle chorych, kardiologiczny, okulistyczny, neonatologiczny i zakład opiekuńczo-leczniczy. Szpital prowadzi również poradnie podstawowej opieki zdrowotnej w Zgorzelcu i okolicznych miejscowościach i kilkanaście poradni wielospecjalistycznych, w tym medycyny sportowej, neurologiczna dla dzieci, uzależnienia od substancji psychoaktywnych.

Philips jest uznanym światowym producentem aparatury medycznej. W 2007 roku światowa sprzedaż Philips osiągnęła 27 mld Euro. Spółka jest światowym liderem między innymi na rynku sprzętu kardiologicznego, medycznego sprzętu intensywnej terapii, czy urządzeń do dbania o zdrowie w domu. Największymi konkurentami spółki w zakresie sprzętu medycznego w Polsce i na świecie są między innymi firmy GE i Simens. W Polsce Philips zatrudnia prawie 9 tys. osób w 5 zakładach produkcyjnych i organizacji marketingowo-sprzedażowej.

Na polskim rynku Philips oferuje specjalistyczny sprzęt diagnostyczny, z którego główne są mechanizmy diagnostyki nuklearnej, rezonanse magnetyczne, tomografy, mammografy, aparaty rentgenowskie, mechanizmy monitorowania pacjenta – monitory, defibrylatory, a również sprzęt USG dla specjalistycznych ośrodków radiologicznych. W większości klientami spółki są spore placówki: szpitale kliniczne, akademickie czy wojewódzkie, które stanowią powyżej trzy czwarte odbiorców. Philips dostarcza także sprzęt do średnich i mniejszych klientów, a więc NZOZ-ów, mniejszych szpitali czy przychodni.


Czym jest Zgorzelec: Pracownia RM przed znaczenie w Leczenie Z .