zielona góra medyczna stacja co to znaczy

Co to jest Zielona Góra: Medyczna Stacja Odbiorcza Lifenet. Co znaczy: Odbiorcza Lifenet Lubuskie.

Czy przydatne?

Zielona Góra: Medyczna Stacja Odbiorcza Lifenet definicja

Co znaczy:

Sieć Życia w LubuskiemZielona Góra: Medyczna Stacja Odbiorcza Lifenet

Lubuskie Centrum Medyczne w Zielonej Górze wzbogaciło się o Medyczną Stację Odbiorczą mechanizmu Lifenet. Do Medycznej Stacji Odbiorczej uruchomionej w placówce transmitują już zespoły ratunkowe z trzynastu karetek.
Ambulanse należą między innymi do szpitali w: Skwierzynie, Wschowie, Kostrzynie nad Odrą, Krośnie nad Odrą i Świebodzinie, które wchodzą w skład Ekipy Nowy Szpital, i do szpitala w Żaganiu. Sieć Życia będzie się jednak rozrastać o następne placówki. Wyniki badań EKG, wykonanych poprzez zespół pogotowia ratunkowego na miejscu zdarzenia, są przesyłane dzięki telefonu komórkowego albo wbudowanego w monitor-defibrylator Lifepak 15 albo Lifepak 12 modemu do Lubuskiego Centrum Medycznego, gdzie znajduje się MSO. Na podstawie przesłanych danych kardiolog, dyżurujący w tamtejszej pracowni hemodynamiki, ocenia stan pacjenta i podejmuje decyzję o tym, gdzie należy go przetransportować.

Sieć Życia (Lifienet) zwiększy szanse mieszkańców województwa w walce z zawałem serca i jego skutkami. Mechanizm telemedycyny Lifenet działa już we wszystkich województwach w naszym państwie.

Mechanizm Lifenet, za którego wdrażanie w Polsce odpowiedzialna jest spółka Physio-Control, dział Medtronic Poland, złożona jest z dwóch komponentów. Pierwszym z nich jest defibrylator-monitor Lifepak (zaopatrzony w moduły do teletransmisji). Drugim – MSO, czyli komputer znajdujący się w pracowni hemodynamiki z zainstalowanym oprogramowaniem umożliwiającym odbiór danych w wysokiej rozdzielczości i ich archiwizację.

W Polsce w trybie całodobowym pracuje powyżej 45 MSO. Mogą do nich transmitować defibrylatory z powyżej 40 procent z karetek zakontraktowanych poprzez NFZ i z 81 SOR-ów.


Czym jest Zielona Góra: Medyczna Stacja znaczenie w Leczenie Z .