candela rozbudowa radioterapii co to znaczy

Co to jest Candela: rozbudowa radioterapii w DCO. Co znaczy: radioterapii w DCO Candela rozbudowała.

Czy przydatne?

Candela: rozbudowa radioterapii w DCO definicja

Co znaczy:

postęp mechanizmu leczenia w placówceCandela: rozbudowa radioterapii w DCO

Candela rozbudowała zintegrowaną linię radioterapeutyczną Varian Medical Systems w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu. Szacunkowa wartość zamówienia wynosiła 8,7 mln zł. Prace zlecono spółce Candela, gdyż jest wyłącznym dystrybutorem mechanizmów Varian w Polsce.
Rozbudowa obejmowała zarówno akceleratory jak i stanowiska komputerowe. Spółka Candela sp. z ograniczoną odpowiedzialnością wykonała na rzecz DCO dostawę zintegrowanego mechanizmu RTG IGRT i sprzętu na potrzeby lekarskiej stacji planowania z opcją tomoradioperapeutyczną.


Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu posiada certyfikat jakości wg normy ISO 9001 od roku 2004, kiedy to mechanizm kierowania jakością został wdrożony w zakładzie teleradioterapii. Szpital posiada dwa oddziały chirurgii onkologicznej, oddział ginekologii onkologicznej, odział onkologii klinicznej chemioterapii, po dwa oddziały radioterapii i radioterapii onkologicznej. Szpital posiada także osiem zakładów. Pośród nich jest zakład epidemiologii i dolnośląski rejestr nowotworów. Zakład zajmuje się zbieraniem i opracowaniem danych o zachorowaniach na nowotwory złośliwe na Dolnym Śląsku.


Candela sp. z ograniczoną odpowiedzialnością jest spółką powstałą w 1988 roku i zatrudniającą aktualnie 42 osoby. Jest wyłącznym przedstawicielem handlowym, serwisowym i dystrybutorem producentów między innymi Varian Medical Systems – mechanizmów do radioterapii, mechanizmów dozymetrycznych i wyposażenia do radioterapii, mechanizmów do radio- i neurochirurgii.


aktualnie na całym świecie pracuje powyżej 5,2 tys. akceleratorów Clinac i Trilogy. Poprzez powyżej 20 lat działalności Candela Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością wyposażyła w zintegrowaną linię radioterapeutyczną spółki Varian Medical Systems 11 ośrodków radioterapeutycznych w Polsce. Aparatura spółki Varian leczy pacjentów w 16 z 23 ośrodków radioterapeutycznych w Polsce. Candela Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością na bieżąco prowadzi serwis tych urządzeń jak także szkoli personel.


Czym jest Candela: rozbudowa znaczenie w Leczenie C .