katowice rezonans szpitalu co to znaczy

Co to jest Katowice: 4 mln zł na rezonans w szpitalu. Co znaczy: w szpitalu Szpital im. S.

Czy przydatne?

Katowice: 4 mln zł na rezonans w szpitalu definicja

Co znaczy:

Plany inwestycyjne placówkiKatowice: 4 mln zł na rezonans w szpitalu

Szpital im. S. Leszczyńskiego w Katowicach kupi rezonans magnetyczny za powyżej 4 mln zł, przyłóżkowy aparat RTG i inny sprzęt o łącznej wartości około 4,2 mln zł. Samorząd województwa śląskiego wyraził zgodę na zakupy.
Wartość szacunkowa rezonansu magnetycznego została określona na 4 mln zł, aparatu RTG na 100 tys. zł, aparatu do biopsji grubo igłowej – 120 tys. zł i loży laminarnej – 82 tys. zł.

Placówka aktualnie inwestuje w nową izbę przyjęć, którą buduje kosztem 23 mln zł firma Condite. W ramach kontraktu jest również sprzęt do montażu na stałe. Do wymagań prawa mają zostać dostosowane oddziały łóżkowe. Na projekt placówka ma zapewnione środki z dotacji urzędu marszałkowskiego w Katowicach. Kubatura nowego budynku wyniesie 21 tys. m sześć, a jego powierzchnia użytkowa 4 tys. m kw. Przedmiot będzie przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych.

Wg przewidywań średnio na parterze będzie przebywać czasowo ok. 25 osób, na pierwszym, drugim i trzecim piętrze po 35 osób. Zaplanowano również jedno-, dwu-, trzy-, czterołóżkowe sale dla pacjentów. W sumie ma powstać dziewięć pomieszczeń dla chorych. Placówka prowadzi dziewięć oddziałów i zakład radioterapii. Pośród oddziałów są między innymi oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej, geriatrii, onkologii, gruźlicy i chorób płuc. Przy placówce funkcjonują również 22 poradnie specjalistyczne. Kontrakt placówki z NFZ na 2010 rok wynosił 84,84 mln zł, w tym na leczenie szpitalne - 77 mln zł.


Czym jest Katowice: 4 mln zł na znaczenie w Leczenie K .