katowice powstanie hospicjum co to znaczy

Co to jest Katowice: powstanie hospicjum za 9 mln zł. Co znaczy: hospicjum za 9 mln zł W Katowicach.

Czy przydatne?

Katowice: powstanie hospicjum za 9 mln zł definicja

Co znaczy:

Inwestycja ze środków unijnychKatowice: stworzenie hospicjum za 9 mln zł

W Katowicach stworzenie nowe hospicjum Społecznego Towarzystwa HospicjumCordis. Inwestycja, której całkowity wydatek wyniesie powyżej 9 mln zł, dostała 7,3 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.
Dzięki przyznanym środkom z funduszu europejskiego zrealizowana zostanie już druga część inwestycji. W dawnym szpitalu górniczym przy ul. Teofila w Katowicach stworzenie segment A z hospicjum dla dzieci i dorosłych, gdzie znajdzie się 38 pokoi. Przewarzająca część z nich będzie przeznaczona dla dorosłych, a 8 będzie przystosowanych dla dzieci. Pokoje dziecięce będą dostosowane do pobytu chorego dziecka wspólnie z rodzicami. Powierzchnię zabudowy przedmiot będzie wynosić 4,4 tys. mkw. Termin realizacji budowy i wyposażenia nowego hospicjum jest przewidziany do końca roku 2010.

W pierwszym etapie inwestycji powstał segment B. Aktualnie funkcjonuje w nim ambulatoryjno-rehabilitacyjna część hospicjum, gdzie znajduje się gabinet. W ramach przychodni działa sześć poradni dostępnych dla pacjentów hospicjum. To są poradnie: leczenia otyłości, profilaktyki i leczenia odleżyn, rehabilitacyjna, psychoterapeutyczna, terapii zajęciowej. W budynku znajduje się także sala gimnastyczna. W czasie budowy jest również basen rehabilitacyjny. Segment B ma powierzchnię 2,8 tys. mkw. Wokół terenu znajduje się ogród. Realizacja pierwszego etapu inwestycja została sfinansowana ze środków własnych hospicjum. Środki te pochodziły między innymi z „1%”, przekazywanego przy rozliczeniach podatkowych, akcji charytatywnych organizowanych co roku poprzez hospicjum i innych przedsięwzięć.

Społecznego Towarzystwa HospicjumCordis obejmuje opieką mieszkańców powiatu mysłowickiego, oferuje bezpłatną opiekę stacjonarną i dojazdy do pacjentów i ich rodzin w profilu stu kilometrów od Mysłowic.


Czym jest Katowice: powstanie hospicjum znaczenie w Leczenie K .