tomograf komputerowy szpitala co to znaczy

Co to jest KIE: tomograf komputerowy dla szpitala w Radomsku. Co znaczy: dla szpitala w Radomsku SP.

Czy przydatne?

KIE: tomograf komputerowy dla szpitala w Radomsku definicja

Co znaczy:

Umowa z KIE tylko do końca rokuKIE: tomograf komputerowy dla szpitala w Radomsku

SP ZOZ w Radomsku wydzierżawi tomograf komputerowy od spółki KIE, która od dwóch lat już współpracuje ze szpitalem. Spółka wygrała przetarg zgłaszając ofertę za 31 tys. zł brutto miesięcznie. Umowa potrwa jednak tylko do końca roku.
Tym samym szpital przedłuży umowę z spółką KIE, która dzierżawiła placówce tomograf poprzez ostatnie dwa lata. KIE dostarczy do pracowni tomografii komputerowej szpitala spiralny tomograf komputerowy z automatyczną strzykawką. Szpital wykonuje ok. 200 badań tomografem komputerowym miesięcznie. Stawka netto za dzierżawę tomografu, któą zaoferował afirma wynosi 204.912 zł (249.9 tys. zł brutto).

Spółka przeprowadzi również przeszkolenie personelu zamawiającego w dziedzinie obsługi i zastosowania urządzenia i dostarczy instrukcję obsługi do aparatu. Umowa z prywatną spółką potrwa do końca tego roku, z zastrzeżeniem, iż szpital ma prawo ją wypowiedzieć z miesięcznym wyprzedzeniem w razie przeniesienia szpitala albo jego części w tym Pracowni TK do nowego obiektu.

Dopiero co szpital zakupił tomograf komputerowy do nowo wybudowanego budynku szpitalnego, gdzie do końca roku będzie przeniesiona działalność medyczna. Aktualnie trwają jeszcze prace wykończeniowe i zakupy ostatnich pozycji aparatury medycznej. Starostwo powiatowe, jedyny inwestor, przeznaczyło 34 mln zł na wyposażenie nowego pawilonu szpitalnego. Do wydania zostało ostatnie kilka mln zł. Jeszcze w tym roku pow. ogłosi przetargi na zakup sprzętu na oddział chirurgii i blok operacyjny.

Od nowego roku szpital zerwie umowę z spółką i będzie prowadzić badania tomografii komputerowej samodzielnie, nie ponosząc dodatkowych wydatków dzierżawy. – W nowym budynku będziemy mieć własny tomograf. Myślę, iż przeprowadzka rozpocznie się w lipcu albo sierpniu – mówi Czesław Kapała, dyrektor naczelny szpitala. – Prócz przeniesionych starych oddziałów szpitalnych powstaną dodatkowo oddziały neurologiczny z pododdziałem udarowym, ortopedyczny, chirurgii urazowo-ortopedycznej, dzienny oddział chemioterapii, oddział chirurgii jednego dnia, dzienny oddział rehabilitacji i kardiochirurgia – dodaje.

Firma KIE rozpoczęła działalność na rynku diagnostycznego sprzętu medycznego w 1991 roku. Zajmuje się dzierżawą, leasingiem, sprzedażą i serwisem raczej rentgenowskich tomografów komputerowych, tomografów rezonansu magnetycznego i klasycznej aparatury RTG.


Czym jest KIE: tomograf komputerowy dla znaczenie w Leczenie K .