kielce centrum onkologii co to znaczy

Co to jest Kielce: 3,4 mln zł z UE dla Centrum Onkologii. Co znaczy: Centrum Onkologii Biobank.

Czy przydatne?

Kielce: 3,4 mln zł z UE dla Centrum Onkologii definicja

Co znaczy:

stworzenie regionalny biobankKielce: 3,4 mln zł z UE dla Centrum Onkologii

Biobank Świętokrzyskiego Centrum Onkologii znalazł się na liście projektów wstępnie wybranych do dofinansowania unijnego. Jego wartość to prawie 4 mln zł, a możliwe do uzyskania wsparcie może wynieść 3,4 mln zł.
Wniosek zakłada adaptację pomieszczeń w dwóch budynkach Centrum- w jednym zostanie zlokalizowany biobank, w drugim obsługujące go laboratorium. W ramach biobanku prowadzone będzie pobieranie, przechowywanie i badania próbek krwi i moczu od mieszkańców regionu pod kątem przyczyn zachorowań na dolegliwości cywilizacyjne.

Projekt dostał najwięcej punktów. Dotacja zostanie przyznana w ramach konkursu „postęp innowacji, wspieranie działalności dydaktycznej i badawczej szkół wyższych i placówek sektora „badania i ;postęp” RPO województwa świętokrzyskiego.Świętokrzyskie Centrum Onkologii prowadzi 13 działów i blok operacyjny, 21 poradni i 12 zakładów. Rokrocznie w Centrum leczonych jest ok. 165 tys. osób (w tym 15 tys. pacjentów w szpitalu i 150 tys. w poradniach). W razie niepowodzenia leczenia, w fazie terminalnej dolegliwości zapewniana jest opieka w stworzonym oddziale opieki paliatywnej. Odział ma mieć nowy budynek. W Centrum został wdrożony zintegrowany mechanizm kierowania jakością wg norm ISO 9001:2000, AQAP i HACAAP. Centrum planuje inwestycje, które są uwzględnione na liście projektów najważniejszych województwa. Rozbudowywany ma być oddział onkohematologiczny i brachyterapii za 13,6 mln zł.


Czym jest Kielce: 3,4 mln zł z UE dla znaczenie w Leczenie K .