kielce otolaryngologia milion co to znaczy

Co to jest Kielce: otolaryngologia za milion w Neomed. Co znaczy: otolaryngologia za mln w Neomed.

Czy przydatne?

Kielce: otolaryngologia za milion w Neomed definicja

Co znaczy:

Powstał oddział chirurgii jednego dniaKielce: otolaryngologia za mln w Neomed

Specjalistyczne Centrum Medyczne Neomed w Kielcach otwotrzyło 29 września 2010 roku pierwszy w regionie świętokrzyskim oddział otolaryngologiczny. Jego stworzenie kosztowało 1,1 mln zł, w tym 495 tys. zł pochodziło ze środków unijnych.
- Naszą kluczową specjalizacja jest otolaryngologia, w tym dziecięca – mówi Sławomir Okła, dr n. med. i współwłaściciel firmy. – Będziemy wykonywać zabiegi w trybie chirurgii jednego dnia na przykład poprawiające głos, operacje nosa, zatok, w tym zabiegi endoskopowe u dorosłych i dzieci od drugiego roku zycia. Mamy nadzieję, iż nasi eksperci przyciągną pacjentów również spoza województwa.

Oddział powstał na bazie istniejącej przychodni. Wydatek zabiegów w znieczuleniu ogólnym waha się od 2 do 6 tys. zł. Placówka złożyła również dokumenty do Narodowego Funduszu Zdrowia o kontrakt na świadczone usługi na 2011 rok. Równocześnie może przyjmować czterech pacjentów, dysponując dwoma łóżkami intensywnego nadzoru pooperacyjnego i dwoma łóżkami pooperacyjnymi.

- Być może będziemy powiększać powierzchnię i zwiększać liczbę łóżek – mówi dr Okła. – Wtedy mógłby powstać oddział stacjonarny, by pacjenci spoza Kielc mogli jeszcze w szpitalu odbyć kontrolę, która powinno się przeprowadzić dzień albo dwa po zabiegu.

Firma dysponuje nowoczesnym sprzętem – urządzeniem coblator II do leczenia chrapania i bezdechów sennych, wideookulografem do leczenie zaburzeń równowagi i zawrotów głowy. Wydatek wizyty wynosi 100 złotych i obejmuje badanie słuchu.

Firma Neomed powstała w styczniu 2009 roku. Założyli ja prof. Stanisław Bień i dr Sławomir Okła. Funkcjonuje w Kielcach.


Czym jest Kielce: otolaryngologia za znaczenie w Leczenie K .